Damiana

Proč lidé kupují napodobeniny?

Jsou mi děsně protivné všechny ty „fejky“ luxusních značek, které se neustále vyrábějí, prodávají a hrdě(!) nosí. Co lidi vede k tomu, že záměrně vyhledávají tyto „výrobky“? (Nejde o ty, kterým se výrobek jen líbí a nemají „ánunk“ o tom, že je to replika nějaké věhlasné značky.)
Je to podlé a dost hnusné nejen vůči veškeré tradici a know-how oficiální firmy. Existuje přece spousta jiného, hezkého zboží, tak proč se ponížit tím, že se někomu na rameni kolíbá falešná kabelka Louis Vuitton?
Když na to nemají prostředky, proč si zvednout „úroveň“ tím, že jí pouze shodí? Přijde mi to hodně trapné.

Ve Francii to funguje tak, že tamní dívky za si tvrdě vydělané peníze z brigády nekoupí desítky obyčejných triček, ale třeba originál peněženku Chanel – jde jim o tradici a o styl.
Doplňuji:
ad Klubru: Asi jsi mne úplně nepochopil (nebo já tebe) – nos si klidně džíny třeba za stovku, když ti padnou a vyhovují, ale nebude ti divné a blbé, že mají na zadku nápis Diesel? Je to vlastně krádež, ne? Zejména, když to dotyčný módeman dělá záměrně…
Člověk nemusí být zarytý značkomilec nebo jen dokazovat, že na to má (to je také děs). Jde o kvalitu a úctu k těm, kteří zboží navrhli a vytvořili – a pokud tak moc toužím třeba po kabelce od Vuittona, na jejich poctivou práci si raději našetřím. Člověk přece nemusí mít naditou skříň tím, co stejně neunosí. Nikdy bych si fejk nekoupila. A zatím se mi to vyplatilo.

ad Očko: Souhlasím. Je s podivem, že fejk skvělých hodinek Prim by asi nikoho nezajímal, zato s „Rollexy“ vidím kdejakého marného týpka.

Nejlepší odpověď
anonym

Damiano, můžeš se zamyslet nad tím, co by u nás mohlo být uctíváním tradic? Máš pravdu v tom, že spousta lidí se holedbá nošením kopií značkového zboží, ačkoliv to tak není. Většinou to ti lidé ale nemusí ani vědět.
Bohužel, jsme po té slavné sametové revoluci jako národ pozbyli nejspíš rozum. Když nejsme servilní vůči SSSR a jeho následnickým formám, tak musíme tu svou servilitu napřít opačným směrem. Obojí je špatně.
Tradice a úcta k nim by se musely projevovat i v celkové společenské úrovni národa. Na ztrátu iluzí si občas stačí stoupnout na pár minut k hloučku mladších osob (žáci, studenti – naše budoucnost).
Světové značky se sice nosí, protože je to „in“. Ale už málokdo přizná, že na něco takového prostě nemá peníze. Těch, co si mohou takovou módu dovolit, je opravdu jenom hrstka. Jenže ve školách jsou děti nenosící značkové zboží trnem v oku těm, co na ně mají. Následuje výsměch, urážky.

Co platí ve Francii, neplatí v ČR. Nemáme francouzskou úroveň ani pokud jde o blahobyt, ani z titulů jiných. Jsou to prostě dva rozdílné světy.
Mrzí mne, že naše české výrobky se přestaly vyrábět a kvalita těch, co zůstaly pod původními českými názvy, jde nenávratně do háje. Měly bychom mít více úcty k našemu poctivému českému tovaru. Jenže jak toho docílit, když je vše přemrštěně drahé a když poslanci nechrání své voliče. Jsou zástupci státu a měli by vědět, že stát je tak bohatý, jak bohatý je poslední z jeho nejubožejších. Zatím to asi nikomu nedošlo a je otázka, zda se dá očekávat prozření u lidí, kterým jde jen o vlastní prospěch. Mělo by, dlouho už nebude o co dále ožebračovat chudáky. Co potom? Koupí stát žebrácké mošny a bude je dávat náhradou za volební hlas vhozený do urny?

Další odpovědi
Lucijej

Některým lidem nejde ani tak o kvalitu, ale hlavně, že mají známou značku za málo peněz a jsou další lidi, kteří jim to žerou, tak asi proto.....
A taky jsou lidi, kteří upřednostňují kvantitu před kvalitou…

kapka

Já myslela, že čím víc proužků, tím víc Adidas… Není to tak? Tak to mě zase napálili. 😁

Illines

Primo se jim to nabizi,je to skoda ohledne kvality.Trend a penize asi hraji u nas roli.A pak ze se bojuje s napodebenina­ma,meli by si to firmy kvality uhlidat.Take s vami souhlasim-nelibi se mi to.

anonym

Až ty luxusní značky budou stát tolik, co napodobenina, klidně si ji koupím, nevím proč bych měl dát za jeansy 2000,–, když mi tu stejnou službu udělají jeansy za 600,–.

redy

Damiano je to tak,vidím to kolem sebe a je mi trapně za ty lidi.
Nevzala bych na sebe fejk asi bych se propadla hanbou.
Doplňuji:
Klubru to je ono,když nemáš na znašku,kup si jiné také za 600kč.

led

Je v ľudskej povahe chváliť sa tým lepším – značkou. Ale nie každý si môže dovoliť kúpiť značkovú vec, na tom zarábajú firmy vyrábajúce napodobeniny, niekedy s nezbadateľnou zmenou napríklad ‚adidas‘ na ‚adibas‘ …kto si to všimne? Ale sú lacnejšie, no nekúpime to? Takých zmenených značiek si niekedy človek kúpi a ani si to neuvedomí. Hlavne na trhu, alebo neznačkových predajniach.

rynek878

kapko,mooc hezký,to si musím zapamatovat.....

anci

No, jak to tak čtu, jsem ráda že mám jiné starosti než co si kdo kupuje a jestli je to fejk. Pravdou je, že některé napodobeniny jsou trapné (kabelky Vuitton), ale já mám právě od této značky šálu- originál i fejk.No...... nelze poznat rozdíl . Všichni mi zblajzli, že obě jsou pravé a ptali se kde že jsem jí koupila. Vážně je vtipné sledovat , jak se lidi ženou za nějakou věcí od značky, jejíž produkty se stejně jako vše ostatní vyrábí v číně, platíte jen za tu značku- za její know-how. Myslím že značky/neznačky mohou řešit jen lidé , kteří nemají intelektuálnější a prospěšnější aktivity.