zjentek

Proč lidé často umírají hned při prvních hryznutích varanem komodským?

Však je to taková větší ještěrka 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Odpovědi
Drap

Varan se už nenazývá ještěrkou, ale říká se mu ještěr. Dvou až třímetrové hovado když tě kousne, a dokáže rozkousat a strávit i třeba lebku divočáka, tak ten je schopen tě celého spořádat na posezení. Kromě toho má i ve spodní čelisti jedové žlázy, které zabraňují srážlivosti krve.

elkon

Příště než budeš pokládat tak hloupý dotaz, si něco o zvířeti nastuduj.