Proč kupující a zájemci i lidé dobrovolně posílají peníze podvodníkům na bankovní účet?

Nejde mi na rozum,jak je možné že ještě existují lidé co dobrovolně někomu pošlou peníze na bankovní účet: xxxxxxxxxx/0100 a pak posílají trestní oznámení a hledají další a další okradené kupce a píšou ,,OPATRNĚ AŤ NENALETITE PODVODNÍKŮM nebo podáme trestní oznámení, dle č.ú. bude snadno dohledatelný, ať nadále neokrádá,je to snad normalní dnešní jev? děkuji viz. foto bazoš.cz

Odpovědi
quentos

Ze stejně nepochopitelného důvodu, jako je někdo schopný napsat „bankovní účet“ s velkým B.

Dochy

A to se jako ptáš na co? Proč si lidi kupují věci z druhé ruky? Protože jsou levnější nebo sehnatelné narozdíl od nových z obchodu.
Proč lidi platí předem? Protože je to za bazarové zboží poměrně normální a z hlediska možnosti podvodu prakticky stejně (ne)bezpečné jako dobírka.