Gami.Pet

Proč když sníme led nebo vypijeme studenou vodu tak nás jakoby bolí hlava (mozek) ?

Nejlepší odpověď
anonym

Ochladíš krev zásobující mozek – mozek sám o sobě nebolí, ale mohou bolet tkáně okolo.

Další odpovědi
danyy

Četl sem že to stáhne cévy a proto nejde do hlavy dostatek krve tak začne bolet

arygnoc

podobný efekt nastáva i pri „jedení“ (nie lízaní) zmrzliny.

jedná sa o podchladenie slizníc v ústnej dutine a nosohlatnu, následkom čoho mozog vysiela signál, že okolitý vzduch je studený, chladný a cievy hlavy sa sťahujú (okrem tých, ktoré zásobujú mozog), nastáva porucha zásobovania tkaniva hlavy – bolesť hlavy.
jedná sa o úkaz dočasný, ale môže naštartovať napr,.. migrénu, nádchu, prechladnutie.

anonym

Přehřátý dělník nebo zemědělec jde do hospody a vyklopí do sebe studený škopek a hned umře. Proč?