jirka F

Proč lidé při výstupu z autobusu neřeknou „Na shledanou“ všem v tom autobuse?

Já třeba to říkám a můj táta také„ na shledanou“ říká, ale často vidím lidi, kteří na to kašlou. A otázka je proč, respektive za jakým účelem.

Nejlepší odpověď
Drap

Rodiče je v mládí nenaučili zdravit.

Další odpovědi
Hlada

Není to všeobecný zvyk. Při výstupu středními dveřmi se hlasitě zdraví řidič zpravidla jen při počtu několika lidí v autobuse.

Rokio

Protože se to nedělá. Zdravil jsem řidiče autobusu, když jsem do něj nastoupil, ale teď už to nedělám, protože se u nás teď do tohoto dopravního prostředku nastupuje prostředními a zadními dveřmi a kontakt s řidičem není nutný. Místo toho je v něm terminál na jízdenky.

iceT

Já zdravím jen a pouze řidiče, když nastupuju předními dveřmi. Pokud tedy jedu meziměstskou linkou. V MHD nastupuju středními nebo zadními dveřmi, protože přední dveře u řidiče jsou úzké.

zjentek

V Ostravě nechceš v MHD zdravit, Jirko. Všude uvnitř skvadra, jižní Amerika hadra. Je to o kudlu do slabiny nebo min. přesdržku. Tady když máš rozum, ale nemáš auto, tak je lepší dát si v klidu doma kakao a nejezdit vůbec nikam. Pozdravit si můžeš v čakárně u dochtora, když tě to baví. Můžeš vstoupit, pozdravit, zbudit dojem, že sis jako něco přečetl na dveřích, znovu pozdravit a naplněn dobrým pocitem odejít.

cappuccino

Pozdravila bych jen, pokud bych nekoho v autobuse znala. Jinak se to nedela.
Kdyz nastoupim treba v Praze do MHD, jsou tam se mnou desitky cizich lidi.
Povazovali by me za blazna. Na vesnici je to mozna jine.

Arcimozek

Nevím, kde žijete, ale v mé dlouholeté praxi ježdění v MHD se mi nikdy nestalo, že by někdo řekl „Nashedanou.“ nebo něco podobného.

Navíc, neměli by pak lidi také říkat „Dobrý den.“?

quentos

Každej na něco kašle. Někdo třeba zase na čárky ve větách.

jirka F

Arcimozek: ano kdyť při nástupu říkáme dobrý den. Je to slušnost nevím kde žiješ ty ale pokud ve městě tak tomu se nedivím pokud nastupuješ zadem.

jirka F

Rokio: Ano to znám když jedu do Hradce do FNHK.