Avatar uživatele
jirka F

Proč lidé při výstupu z autobusu neřeknou „Na shledanou“ všem v tom autobuse?

Já třeba to říkám a můj táta také„ na shledanou“ říká, ale často vidím lidi, kteří na to kašlou. A otázka je proč, respektive za jakým účelem.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 220 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Rodiče je v mládí nenaučili zdravit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Není to všeobecný zvyk. Při výstupu středními dveřmi se hlasitě zdraví řidič zpravidla jen při počtu několika lidí v autobuse.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Protože se to nedělá. Zdravil jsem řidiče autobusu, když jsem do něj nastoupil, ale teď už to nedělám, protože se u nás teď do tohoto dopravního prostředku nastupuje prostředními a zadními dveřmi a kontakt s řidičem není nutný. Místo toho je v něm terminál na jízdenky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Já zdravím jen a pouze řidiče, když nastupuju předními dveřmi. Pokud tedy jedu meziměstskou linkou. V MHD nastupuju středními nebo zadními dveřmi, protože přední dveře u řidiče jsou úzké.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

V Ostravě nechceš v MHD zdravit, Jirko. Všude uvnitř skvadra, jižní Amerika hadra. Je to o kudlu do slabiny nebo min. přesdržku. Tady když máš rozum, ale nemáš auto, tak je lepší dát si v klidu doma kakao a nejezdit vůbec nikam. Pozdravit si můžeš v čakárně u dochtora, když tě to baví. Můžeš vstoupit, pozdravit, zbudit dojem, že sis jako něco přečetl na dveřích, znovu pozdravit a naplněn dobrým pocitem odejít.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Pozdravila bych jen, pokud bych nekoho v autobuse znala. Jinak se to nedela.
Kdyz nastoupim treba v Praze do MHD, jsou tam se mnou desitky cizich lidi.
Povazovali by me za blazna. Na vesnici je to mozna jine.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arcimozek

Nevím, kde žijete, ale v mé dlouholeté praxi ježdění v MHD se mi nikdy nestalo, že by někdo řekl „Nashedanou.“ nebo něco podobného.

Navíc, neměli by pak lidi také říkat „Dobrý den.“?

Upravil/a: Arcimozek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Každej na něco kašle. Někdo třeba zase na čárky ve větách.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jirka F

Arcimozek: ano kdyť při nástupu říkáme dobrý den. Je to slušnost nevím kde žiješ ty ale pokud ve městě tak tomu se nedivím pokud nastupuješ zadem.

Avatar uživatele
jirka F

Rokio: Ano to znám když jedu do Hradce do FNHK.

Nový příspěvek