csodpovedi

Není ironické, že kapitalisté popřeli všechny své hodnoty a postupně zavřeli hranice, obchody i lidi do izolace?

Nejlepší odpověď
Edison

Kapitalisté žádné hranice ani nic jinýho nezavřeli.

Další odpovědi
Drap

Ne neni. Máš to trochu popletené.

Kepler

Proč proboha pleteš kapitalismus (správněji tržní hospodářství) s bojem proti koronaviru? Všiml sis, jak se s tím vypořádávají Číňané, Rusové a další pohrobci komunismu? 🙂

DoTazatel

Když člověk položí otázku, i když se ptá na hloupost a je z toho vidět neznalost, není třeba být neuctívý a ještě se mu vysmívat. Pokud se ale nezaptá slušně nebo je z jeho otázek přímo vidět, že zcela vyvozuje důsledky a sovje domněnky pokládá za naprostou jedinou pravdu, ptá se jen, aby troloval a je ve svých tvrzencíh přesvědčen, s tím, že nemá v nejmenším úmyslu si je nechat vyvrátit, pak už ani nemá cenu mu cokoli rozumného odpovídat (protože on vidí, jen, co vidět chce — své vlastní přesvědčení, svůj neoblomný, ale omezený názor).

Na tom mít svůj názor není nic špatného, ale když je to názor, který byl usouzen z naprosté neznalosti věci, tak je to na něm jasně vidět (a po chvilce zabývání se tou věcí by i ten tazatel přišel na to proč… protože vidět nemůže, když vidět nechce a když ani neví, co by vidět/vědět mohl – a nesnaží se o to).
Každopádně: „Ukaž moudrému chybu a on ti poděkuje. Ukaž chybu hlupákovi a on se urazí.” Tak jako tak to bude dobře. „Nekárej drzouna – jen by tě nenáviděl; pokárej moudrého – bude tě milovat.” (le v to fakt nečekám :'D ).

Ametyst

Že někteří lidé nerozlišují mezi státem a vládou, no dobře. Ale motat kapitalismus a politická rozhodnutí, hodná spíše policejního státu, to je trochu moc.

Edison

DoTazatel… správně… Asi jsi nepostřehl, že svoje bláboly o kapitalismu mele pořád dokola a to i přes to, že byl zprvu ještě slušně upozorněn, že motá hrušky s jabkama. Jak to tu nachrlil je jasné, že je to prachobyčejnej votrapa.

DoTazatel

@Drap „trošku“ víc..

Edison

Trošku víc… ten má dobře rozdáno na betla… vydlabáno v mozgovně…

anonym

a ted si predstavte jak tihle lidé dnes efektivně šíří hoaxy a fake news po sociálních sítí a za tyhle bláboly dostávají na facebooku od sobě rovných lajky, tohle je horší než covid, pandemie blbosti.

Edison

Hele.. to nic není… Nejhorší je to, co pak volí ve volbách.

csodpovedi

@Edison https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/strelba-na-hranici-muz-chtel-prejit-z-ceska-do-polska-na-vyzvy-nereagoval-40322292

anonym

no ještě že sem nedáváš odkaz na nějaký ten zaručeně-pravdo-web typu „sputnik“, které samozřejmě tu informaci pokroutili ještě víc ve snaze vyrobit skandál. Jsi prostě id*** pokud nedokážeš pochopit smysl aktuálních opatřeních proti koronaviru které mají dočasný charakter, a přesto že z nich nikdo nadšený není jsou nutná k obyčejné záchraně životů, resp. omezení počtu mrtvých v důsledku nekontrolovaného šíření.

Edison

1. A kde tam máš napsáno, že by kapitalisté zavřeli hranice? 2. Kde tam je napsáno, že jsou uzavřeny hranice? 3. Hranice nebyly ani nejsou uzavřeny. Na hranicích je nastaven určitý režim. 4. Když někdo dělá něco, co nemá, je potřeba mu v tom zabránit. Co uděláš ty, když ti domu vleze někdo, komu jasně řekneš, že tam nemá co dělat, třeba zloděje? Přivítáš ho chlebem a solí, viď… 😁

Ty máš v tý hlavě taky dobrej zmatek.