zjentek

Proč jsou straky hájené, přestože jsou přemnožené?

Mrtvá straka dobrá straka.

Odpovědi
Drap

Možná u vás jich je hodně, celkově však strak velmi ubylo. Zde už jde o zachování druhu.

EKSOT123

Nepodařilo se mi najít něco o tom, že by straky byly hájené. Vždycky se střílely, nebo vystřelovala hnízda. Kvůli tomu, že plení hnízda jiných pěvců. V dnešní době ale na to zřejmě většina myslivců kašle. Tady je nějaký odkaz z roku 2009, podle kterého byl povolen lov strak skoro ve všech zemích EU (str.12 – pica pica)
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/DE/TXT/PDF­/?uri=uriserv:OJ­.L_.2010.020.01­.0007.01.DEU