independent

Proč jsou některé veverky rezavé a některé černé?

Nejlepší odpověď
Kepler

Veverkovitých je 270 druhů. Poddruhů a variet nepočítaně. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Veverkovit%C3%AD

Další odpovědi
hapiky

Ty rezavé k nám utekly z Irska (když tam byl hladomor).

marci1

Četla jsem někde, že veverky tmavě hnědé žijí ve vyšších polohách. 🙂

Doplňuji nalezený odkaz: „Proč jsou veverky rezavé i černé?
Veverky můžeme spatřit v různých barevných formách – od rezavé až po takřka černou. Uvádí se, že tmavý kožíšek izoluje lépe než řidší rezavý, a tak hnědočerně zbarvené veverky nalezneme spíše ve vyšších polohách s chladnějším a vlhčím klimatem, rezavé v oblastech teplejších. Tmavý kožíšek může být zároveň v horských, spíše jehličnatých lesích méně nápadný, a naopak. Různě zbarvená mláďata se však mohou narodit i v jednom vrhu.“ 🙂
http://www.ire­ceptar.cz/zvi­rata/drobni-savci/veverka-ozdoba-zahrady/

independent

Marci, Já žiju v poloze 300m nm. a to je kopec, to asi nebudevyžší poloha, a máme tu obojí veverky.

marci1

O.K. Viz mé doplnění odpovědi a odkaz. 🙂