Proč jsou některé brambory po uvaření skoro až bílé a divně chutnají?

Že by to dělal nadbytek škrobu?
Nebo se to vařilo příliš dlouho?
Možná ta část brambory nebyla celá ponořena ve vodě?

Odpovědi
Kepler

Je to závislé i na odrůdě (varném typu), ze zkušenosti vím, že i rychle vyrostlé velké hlízy za přebytku vláhy jsou vodnaté a nedobré.
Varný typ A je nejkvalitnější, s nejmenším obsahem škrobu a je použitelný do salátů, naopak varný typ C – s drsnější slupkou a bílou dužinou jsou škrobovité, moučnaté a po uvaření se rozpadají. Tyto brambory jsou vhodné pro přípravu bramborového těsta, knedlíků, bramboráků, bramborových placek a kaší. (wiki)