Američanka

Proč jsou boty od obuvnické firmy Baťa pomalu a jistě stejné obuvní kvality jako od Vietnamců?

Nemohu pochopit jak je možné že obuvnická firma Baťa která má více jak 120letou tradici po celým světě má pomalu a jistě tragickou stejnou kvalitu obuvi jako od vietnamců nebo i z obuvních společností jako je Deichmann,CCC nebo H&M. Čím to je že Baťa tak hluboce klesla co se týče kvality když „Baťovky“ se vyráběli a měli zlaté uznání po celým světě(USA,Kana­da,Brazilíe). Dě­kuji

Nejlepší odpověď
orwell

Dnes jenom blázen nebo sebevrah vyrábí něco, co vydrží déle než do konce záruky. Vyrábět se má v nejhorší možné kvalitě, jakou je zákazník ochoten akceptovat! Tato poslední věta opravdu zazněla od jistého lektora při zavádění systému jakosti dle ISO 9001(?) v jistém podniku, kde jsem před cca 16 lety pracoval a slyšel to na vlastní slechy! Tak čemu se divíš?

Další odpovědi
ivzez

Američanko, Skotchko, Marley,

stále stejný rukopis, stále stejné chyby a stále stejně nesmyslná formulace otázek. Svůj vztah k cizím obrázkům jste nejspíš také ještě nezměnil/a…

Já zase nemohu pochopit, že se někdo ani po minimálně
dvou BANech nezačne nad svými otázkami zamýšlet…

Edison

Tak předně: Deichmann, CCC, HM… NEJSOU obuvnické firmy, to jso jen překupníci. Jsou to překupníci a já tam teda boty rozhodně nenakupuji. Prodávaj totiž totéž, co větve. Jak to celé probíhá: Továrna tam vyrábí mraky bot, ale i oblečení a spoousty dalších výrobků. Pak, v pořadí podle toho, kdo zaplatí víc, jdou „nákupčí“. První, kdo zaplatí nejvíc a ten si vybere výrobní sérii. Na tu se pak našije jeho značka. Pak druhý… třetí… atd… Tak klesá PRŮMĚRNÁ kvalita. No… a Baťa samozřejmě v zájmu udržení se na trhu musí přistoupit na stejnou hru. A na konci zástupu těch nákupčích je čecháček… a úplně na konci ti pašeráci, a jejich zboží najdeme na tržnicích.

Kepler

Není to pravda, před 15ti lety jsem si koupil drahé baťovky pro účely navštěvování plesů a jiných slavnostních příležitostí. Mám je dodnes a čekám, kdy zase přijdou do módy! To není jako za první republiky: jeden si koupil boty za 99 Kč a za pět let aby si kupoval nové!

yuko

Zrovna jsem si koupila kvalitni kozene boty u Bati v Italii a jsem nadsena, jak jsou pohodlne.

EKSOT123

Ne odpověď(o tom nemám páru, jak to chodí, pořád si myslím, že Větnamci mají horší), jen taková zajímavost. V mládí jsem roztrhal přes léto v průměru troje tenisky. Teď pracuji venku a v extrémních podmínkách. Jeden rok jsem totálně roztrhal asi 8 párů pracovních bot. Nosil jsem je až do úplného rozpadu, dokud částečně za něco držely na nohách. Je pravda, že to byly jen levnější, ale různé typy a značky. Na druhou stranu jsem pak měl štěstí na nějaké kazové za stovku, a ty vydržely 2 roky. Taky jsem kdysi dostal sváteční zimní od kamaráda, jen na nošení po městě. Už je mám asi 5 roků! Konečně, při práci v Rakousku můžu říct, že ani tamní boty moc nevydrží. S výjimkou zimních holínek(bez vystýlky, jen se vzduchovými bublinami ve stěnách.) Jsou teplé, vydrží, nemají chybu.

Edison

Tak přesně něco v tom smyslu jsem slyšel i v jiné nejmenované, ale renomované továrně na elektrické ruční nářadí. Morální zastarání už dnes prostě nesačí.