Kelt

Proč je žena hezčí než muž?

Dobrý den. Člověk jako vrchol vývoje živočišné říše, jakoby odporoval přírodním zákonům. Mám na mysli toto. Sameček je u zvířat hezčí než samička – kačer je barevný, kačena je bezbarvá. Jelen má parohy, lev má hřívu a pod. U člověka, je to ale opačně a navíc, muži si nezvýrazňují svou krásu tak jako ženy. Tady nemám na mysli práci maskérů, vizážistů a podobně. Jinak na to odpoví muž, a jinak žena. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Podobná otázka před několika hodinami
Proč je u žen důležitější krása než u mužů?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-u-zen-dulezitejsi-krasa-nez-u-muzu

„Krása je v očích toho, kdo se dívá“ – Oscar WIlde. Jde o pojem realtivní.

Každý máme trochu jinou představu o kráse, ale vnímáme ji všichni. Krásu jarní přírody, květin, uupoutá vzhled barevného ptáčka, kočičí pohyby, roztomilost pejska, ušlechtilost,koně atd. Nakonec i krása lidského těla ženského i mužskéhol. . Pohled potěší naše oči, proto často krása inspiruje umělce, I když v určité době umělci viděli krásu v ošklivosti.

Např. u ptáků jsou samice méně „krásné“ než samci. Určitě z důvodu ochrany, třeba když sedí na vejcích, aby byly co nejméně nápadné. Naopak lví hříva ukazuje na sílu samce, dělá ho mohutnějším, chrání atd.

Také muž je silnější než žena, zpravidla je jejím ochráncem. Jsou ale také ještiní muži, kteří se považuji za dokonalé krasavce, proto jsou často arogantní, ale bohužel mají úspěchy u žen. Třeba chronický sukničkář má peníze, které si mnohé ženy cení víc než krásu duše …

Rovněž požadavky na ženskou krásu se neustále stupňují, ženy navštěvují plastické chirurgy, někdy vylepšený vzhled je pro ně pohromou. Vzorem jsou pro ně mladé dívky na různých soutěžích Miss, vzhled modelek, hereček, – tak má krásná žena vypadat.

Diktát ideálu krásy je neúprosný. Co se dá dělat. Silikony slaví větší úspěch než přirozená ňadra, postava s odsátým tukem je lákavější, nalíčená tvář je výraznější, než ta bez makeupu… .

Považuji za důležitější to, co je uvnitř člověka. Tedy vnitřní krása je pravá krása. Ale je pravda, že ta, žena, která je obdařená i krásou vnějšíí, to má v životě lehčí. Vnější krása ovlivňuje muže,. Když muž vidí krásnou ženu, předpokládá, že má ikrásnou duši. Naopak, dívky méně pohledné, ale s krásnou duší, si nevšimne. Svět chce být klamán, přece ení všechno zlato, co se třpytí.

Určitě najdete další odpovědi na podobné otázky v archivu. – o pohledu na ženskou krásu atd.

Další odpovědi
mosoj

Není pravdou. Pro teplýho to neplatí.

quentos

naopak, člověk jako jediný v tomto přírodním zákonům odpovídá. Muži si, jak už bylo u nejedné otázky uvedeno, vybírají partnerku podle toho, zda jim (vzhledově) připadá dostatečně zdravá a silná na to, aby byla matkou jeho potomkům, a dostatečně krásná na to, aby ho lákalo předat ji své genetické informace. Je to tedy v souladu s „vizuálním“ zaměřením samců při výběru partnerek. Proč je tomu u ostatních samců naopak, je otázka – zřejmě „krásy“ využívají při konkurenčním boji mezi sebou (podobně jako ženy v lidské říši).
Doplňuji:

  • … předat jí…

led

V prírode už pri prvotnom vývoji ozdoby u samcov pôsobili v niekoľkých významoch, odstrašenie, prípadne maskovanie sa pred nepriateľom, na odstrašenie soka, priťahovanie pozornosti vlastných samíc.
Ak pozriete do histórie človeka ideál krásy – možno si všimnete že dlhé tisícročia sa mužský ideál krásy nemenil, vyžadovala sa pekne anatomicky tvarovaná karosa, silný výkon, až dodnes, keď ako ideál už nie je „nabúchaný Rambo“, ale môže to byť aj pomenší nevýrazný mladík s rýchlymi prstami leštiacimi tablet…

U žien sa tento ideál krásy obmieňal podľa momentálnej potreby doby od Věstonickej Venuši s veľkým zadkom, (plodnosť) cez štíhle antické bohyne (krásou rovné bohom), chudé, či okrúhle šľachtičné (domáce hospodárky), nežné, či mužatky prelomových rokov XVIII – XX storočia hľadajúce postavenie rovné mužom, od 2.polovice XX.storočia ideál sa veľmi rýchlo menil snáď každý rok od vychrtlej Twiggi po macatú Liz Taylorovú.
Ano, ženy sa chcú páčiť, no poslednej dobe už majú silnú konkurenciu v mužoch…

Doplňuji:
mosoj

Není pravdou vaše není pravdou…
Aj teplý dokáže ocenit krásu ženy… Kolik mužů tvoří ženskou módu? Nejsou to jen rovní, taky jsou mezi nima, tak jako i všude, i teplí…

iceT

No třeba proto,že v přírodě není na daném území tolik samců a samiček,aby se dostalo na každého,jako třeba v jednom lidském městě.Tak zvířátka málokdy tvoří pár až do smrti,žene je jen rozmnožovací pud.
Proto myslím,že v přírodě musí být sameček akčnějčí,barevnější než u lidí,i když je spousta mužů,u nichž neplatí,že chlap má smrdět benzínem nebo hnojem,i muži dovedou o sebe pečovat,(nemyslím zrovna metrosexuály,co u zrcadla tráví víc času než jejich přítelkyně)i muži chodí na manikůru,i muži si přibarvují vlasy,i muži chodí do solárka a do fitka,aby vypadali.