Lgee

Proč je v Grónsku jen 50.403 obyvatel?

Nejlepší odpověď
annas

Počet obyvatel se různí podle zdrojů.

Proč? Nekonečné ledové pustiny, mráz, sníh a led. Zima je zde krutá, V současnosti je pro místní obyvatele úbytek a kolísání ledové pokrývky velkým problémem.

Grónsko je v jazyce Inuitů nazýváno „země lidí“, přitom zde žije pouhých 56 000 obyvatel. Není divu, vždyť více než 80 % ostrova pokrývá ledovcový štít, který je po antarktickém ledovci druhý největší na světě
Podle Pavla Svobody

http://www.sto­plusjednicka.cz/zi­vot-v-ledove-pustine-mraz-led-lide-gronska

„V Grónsku mají lidé své problémy spojené nejen se současností, ale také s historií a od května do července jim tam vůbec nezapadá Slunce. “

--
Z toho plyne i to,,že se u lidí objevuje deprese, která přichází hlavně v zimě, kdy je téměř celý den tma a lidé jaksi nenacházejí sílu dál žít.

Projevuje se to velkým počtem sebevražd. Statistiky z předchozích let uvádějí, že až 100 lidí z každé tisícovky obyvatel spáchalo sebevraždu, a proto se vedle škol a veřejných prostranství stále častěji objevují plakáty hovořící o tom, že nikdo není sám a sebevražda není správným řešením.

Nejčastějšími oběťmi sebevražd se v Grónsku stávají zejména mladí muži, ale stále více si na život sahají i ženy a starší lidé. Zřejmě za to mohou nejen životní okolnosti, ale uvedené deprese,

Zajímavosti o Grónsku najdete v odkazu – autor Johnny Bravo

https://refresher­.cz/30525-10-fascinujicich-veci-ktere-jsi-mozna-nevedel-o-Gronsku