RyuzakiKate

Proč je tomu teď naopak?

Pokud vím, tak vždycky to bylo tak, že když se dva poznali, byli z nich nejprve kamarádi, poté padla první pusa a tak dále až nakonec se to vše završilo odevzdáním sebe samotného. Co tak pozoruju, tak teď je tomu častokrát úplně naopak – dva se spolu nejdřív vyspí, pak se začnou poznávat a pak z toho možná bude nějakej vztah…
Přijde mi to strašný… A hlavně smutný.

Nejlepší odpověď
iceT

Protože není tak upjatá doba jako byla kdysi a sex světem vládne,píše se o něm všude v různých podobách,a mladí to chtějí poznat,přestože sami sebe nejvíce v tomhle směru ochuzují,když mají první erotickou zkušenost za sebou někdy kolem 15 let věku,někdy i dříve.

Další odpovědi
arygnoc

iná doba, iný mrav.
čo dodať.

osobný život je chudobnejší, o to bohatší spoločenský [lebo sex je iba spoločenská udalosť].

ale – nevyhadzujme dieťa s vaničkou, nemyslím, že to platí striktne, je ešte dosť romantikov, čo veria na lásku, to pohladenie po srdci, tu túžbu a jej naplnenie, ktoré prichádza ako sľub večnej lásky.

anonym

Ono to dříve také nebylo tak, že všichni spolu toužili být kamarádi. Jenže vztahy se navazovaly s tím, že se lidé nejdříve poznávali a potom teprve, když to opravdu bylo o vztahu, tak docházelo na sex. Jsem zastáncem takového postupu i teď.
Jak píšeš, i mně je smutno z toho, že dnešní mládež si myslí, že zneužíváním sexu bude rychleji dospělá. Není a nebude. Také se mi nelíbí prosazování sexu jako podmínky zdraví.(Je to dost ubohá záminka pro závisláky na sexu.) Proč tedy nejvíc ohrožení jsou ti, kteří praktikují nechráněný sex?
Jako lidé se lišíme od zvířat i v tom, že bychom si měli být vědomi důsledků svého chování. Vše je to o zodpovědnosti. Tohle pravidlo určitě nepotvrzuje opíjení se na různých akcích a „rozdáváním si to“ s kýmkoliv doslova na potkání. I schopnost ovládat se a nepářit se s partnery opačného pohlaví na potkání nás odlišuje od zvířat. Ovšem určitě se najdou zastánci i takového podléhání zvířecím pudům. Ačkoliv to bych vlastně zvířatům křivdila, protože i v jejich říši předchází fyzickému spojení čas namlouvání. Hupnout na sebe bez jakýchkoliv skrupulí, to dokáží opravdu jenom lidé. Společnost se svými společenskými projevy poslední léta nějak propadá a k tomu zvířecímu chování přibližuje a mnohdy ho předstihuje, takže zřejmě se asi nejde divit, že to vypadá tak, jak to je dnes možné vidět. Zůstává otázka, kam se s takovými sklony a omlouváním „nevázaného chování“ lidstvo touží dostat.
Mělo by stále platit, že sex patří k lásce a je jejím nejvyšším posvěcením. Budovat vztah na sexu snad může platit pro porno společnosti a pro skutečná lidská hovada, ne pro normální civilní život.
Hodně mi vadí stupidní americké seriály, kde si to během pár dílů rozdají úplně všichni mezi sebou navzájem. Je zvláštní, že u těchto lidí nefunguje přirozený lidský výběr. To jsou všichni tak napajcování chemií, že si všichni navzájem voní a jsou pro sebe přitažliví? Tak o tom si dovolím pochybovat.

zjentek

když se na to podíváš pozorně, tak dnes už mezi lidmi není přátelství, ale bussines. To je to smutné. Proč se tedy někomu odevzdávat (pokud platí postel= výraz vnitřní odevzdanosti) když tam hrozí riziko, že se této otevřené zranitelnosti majetně zneužije? ..a proč to tedy neudělat a nepomoci hmotně sobě, když je to možné a tak jednoduché? V džungli se rve maso, není tam čas na city a emoce, proto se rozkrývá a stírá tabuizovaný systém- dám ti své tělo a ty mi později za to dáš vše, co máš ,)

Jsemtady

Napůl je to v dětech, na půl v rodičích. Hodně často si to rodiče zjednodušují tím, že ratolestem pořídí počítač namísto aby je zapsali do kroužků. Mno a ty děti pak kolikrát ani nemají šanci někoho normálně potkat, natož aby měli podobné zájmy. Zbyde jim jen internet. Mno není to tak smutné, kamarády většinou nějaké najdete, ale když přijde čas a u vás ve vsi žije jen jedna věkově vhodná a ta už má děcko, tak vás napadne se podívat jinde, kouknete zase na ten net, máte výběr z celé republiky, chvíli si něco napíšete a víte jestli to má nějakej potenciál. Stále ale hledáte lásku a ne kamarády, takže pokud to na první pohled klape, tak proč té touze která už ve vás beztak je nepopustit uzdu. Další věc je ta, že není na škodu zkusit víc partnerů, pak vám alespoň nebude nic chybět, nebude tam ta zvědavost a hned víte jestli vám to bude ve vstahu klapat. Jinak láska ta opravdová hormonální trvá cca 4roky, pokud s tím nepohnete do té doby, pak nejspíš ani potom. Pak právě zbyde to kamarádství. Je prostě jiná doba, není to smutné, si užívají a to je dobře.

rigormortis

už vaše premisa je velmi nesprávná a založena na subjektivním a idealizovaném faktu: dříve to bylo.
Myslíte si, že dříve se na to nevletělo kolikrát při první příležitosti? Od čeho jsou kroje? Tancovačky atd.

Pozn. kroje jsou od toho, aby nedocházelo k incestu v obci…vždy se párovali různé kroje a tancovačky byla příležitost.