Avatar uživatele
Pokročilý

Je opravdu dnešní mládež tak strašná?

Je dnešní mládež horší než minulá (z 80 - 90 let)? Nebo byla a je stále stejná a lidem se to jenom zdá protože už vyrostli? Mě se zdá dnešní o dost horší a stydím se strašně za ní i když do ní také bohužel patřím.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Já myslím, že tak strašná zase není. Je jenom jiná. Když si vzpomenu, co jsem za mlada vyváděl za koniny... Dnes už má mládež jiné zábavy, pravda, poněkud primitivní a pokleslé. Mě nechytají ty jejich a oni nemají páru, jak udělat pořádnou volovinu, protože na internetu a PC hrách to nenajdou. Ty stesky typu "kam ta naše mládež spěje" vždycky byly a vždycky budou.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Vždycky se na mládež nadávalo. Již Sokrates upozorňoval na zkaženost mládeže a na to, že to jsou líní mluvkové. Jeho následovník Platón zase na to, že používání písma způsobí zakrnění mozku mladých generací. Později to byly knihy, pak rozhlas a televize, nyní virtuální svět počítačů a videoher. :-))
Podrobněji: https://www.idnes.cz/…

Dnešní mládež je zkažená, ale my bohužel již mezi ní nepatříme. :-))


Avatar uživatele
Zlatý

Dnešní mládež je, vlastně není strašně vychovaná.


Avatar uživatele
Zlatý

Samozřejmě je to úhel pohledu. Z hlediska těch starších se mládež chová hrozně, my jsme byli lepší atd. Ale podle čeho to můžeme posoudit? Jak nás posuzovali starší lidé před 20 a více lety? Opět citát z Bible - Nesuďte, abyste nebyli souzeni.


Avatar uživatele
Stříbrný

Já si naopak myslím, že se morálka lidí zlepšuje včetně dnešní mládeže. Dříve jsem viděl všude nepořádek a dnes jsou lesy a ostatní příroda poměrně čisté. To stejné si myslím o ostatních oblastech. Společnost se podle mě trochu lepší.


Avatar uživatele
Zlatý

Není strašná,je jen bezbranná a spoutaná.


Avatar uživatele
Zlatý

Mládež byla, je a bude VŽDY strašná, resp. strašně blbá! ;) :D :D Ale díky bohu za to! Však z toho POVĚTŠINOU vyroste - vždycky to tak bylo. :)

Kepler má pravdu s těmi stesky "kam ta mládež spěje" - pro mne je to relativně nedávno, když jsem poslouchal dědky na lavičkách v parku hudrovat "jó, to za našich časů nebývalo" - a dnes k podobným pindům sám NEMÁM daleko! ;) :D :D :D

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1345
Zlatý marci1 989
Zlatý quentos 705
Zlatý ivzez 704
Zlatý annas 662
Zlatý iceT 654
Zlatý hanulka11 535
Zlatý led 520
Zlatý zjentek 509
Zlatý panenka 488

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.