Pokročilý

Je opravdu dnešní mládež tak strašná?

Je dnešní mládež horší než minulá (z 80 - 90 let)? Nebo byla a je stále stejná a lidem se to jenom zdá protože už vyrostli? Mě se zdá dnešní o dost horší a stydím se strašně za ní i když do ní také bohužel patřím.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já myslím, že tak strašná zase není. Je jenom jiná. Když si vzpomenu, co jsem za mlada vyváděl za koniny... Dnes už má mládež jiné zábavy, pravda, poněkud primitivní a pokleslé. Mě nechytají ty jejich a oni nemají páru, jak udělat pořádnou volovinu, protože na internetu a PC hrách to nenajdou. Ty stesky typu "kam ta naše mládež spěje" vždycky byly a vždycky budou.

Další odpovědi:

Zlatý

Vždycky se na mládež nadávalo. Již Sokrates upozorňoval na zkaženost mládeže a na to, že to jsou líní mluvkové. Jeho následovník Platón zase na to, že používání písma způsobí zakrnění mozku mladých generací. Později to byly knihy, pak rozhlas a televize, nyní virtuální svět počítačů a videoher. :-))
Podrobněji: https://www.idnes.cz/…

Dnešní mládež je zkažená, ale my bohužel již mezi ní nepatříme. :-))

Zlatý

Dnešní mládež je, vlastně není strašně vychovaná.

Stříbrný

Samozřejmě je to úhel pohledu. Z hlediska těch starších se mládež chová hrozně, my jsme byli lepší atd. Ale podle čeho to můžeme posoudit? Jak nás posuzovali starší lidé před 20 a více lety? Opět citát z Bible - Nesuďte, abyste nebyli souzeni.

Stříbrný

Já si naopak myslím, že se morálka lidí zlepšuje včetně dnešní mládeže. Dříve jsem viděl všude nepořádek a dnes jsou lesy a ostatní příroda poměrně čisté. To stejné si myslím o ostatních oblastech. Společnost se podle mě trochu lepší.

Zlatý

Není strašná,je jen bezbranná a spoutaná.

Stříbrný

Mládež byla, je a bude VŽDY strašná, resp. strašně blbá! ;) :D :D Ale díky bohu za to! Však z toho POVĚTŠINOU vyroste - vždycky to tak bylo. :)

Kepler má pravdu s těmi stesky "kam ta mládež spěje" - pro mne je to relativně nedávno, když jsem poslouchal dědky na lavičkách v parku hudrovat "jó, to za našich časů nebývalo" - a dnes k podobným pindům sám NEMÁM daleko! ;) :D :D :D

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1272
Zlatý marci1 951
Zlatý quentos 685
Zlatý ivzez 659
Zlatý iceT 646
Zlatý annas 597
Zlatý hanulka11 536
Zlatý led 494
Zlatý panenka 488
Zlatý zjentek 466

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.