smart aleck

Proč je státní notář pro diváky anonymní?

Sledoval jsem po x letech slosování Sportky, kde moderátor sdělil, že je přítomen státní notář, který dohlíží na správnost losování.
Proč je ukryt před zraky diváků? Pamatuji se, že při losování MATES-a, byla přítomna i laické kontrola.

Nejlepší odpověď
annas

Na stránce Sazky na stejnou otázku tato odpověď:

„Proč už v záznamu není vidět notář?“

„Jde nám o jejich osobní bezpečnost.“

https://www.saz­ka.cz/centrum-podpory/loteri­e/proc-uz-v-zaznamu-neni-videt-statni-dozor-a-notar

Pokud se ale zúčastníte přímo losování, notáře můžete vidět.