huxa

Proč je správné vysílat antikuřácké reklamy a všechno kolem toho, když není správné, že cigaretové továrny mají své

lobisty?
Šak to znáte, všichni nadávají, jak cigaretové podniky dávají podprahové reklamy, jak do filmů cpali cigarety, dokonce si najímají lobisty, aby kouření podporovali, ale proč tedy toto můžou dělat antikuřáci? Navíc z peněz státu?

Odpovědi
arygnoc

je otázne, čo je správne.
zoberte si, že dnes môžu podnikatelia urobiť nefajčiarsky podnik, nečinia tak (v drtivej väčšine).
Otázne je, či po prijatí akýchkoľvek protifajčiarskych zákonov budú mať možnosť voľby (asi nie, jedná sa jednoznačne o obmedzenie podnikateľských aktivít). Bez ohľadu na názor, či je fajčenie škodlivé alebo nie (som fajčiar a pokladám hon na fajčiarov za hon na čarodejnice), je nesporné, že fajčiari sú tak silná skupina spotrebiteľov, ktorá by mohla, ak by boli organizovaní, i významne zahýbať politickou scénou.

emamamisu

nechápu otázku
Doplňuji:
protože je to boj o trh. antikuřáčtí lobbisti by nebyli bez těch kuřáckých. v podstatě je to byznys pro obě strany.