Kepler

Proč je skoro všude na světě trestné kouřit nebo jinak užívat marihuanu?

Zatímco pít alkohol ne? Je prokázána celá řada léčebných a zdraví prospěšných vlastnosti Canabis sativa, zatímco alkoholismus ničí naše orgány i osobnost, podporuje kriminalitu. Zdravotnictví i celý sociální systém má určitě větší výdaje na léčbu následků, než kolik stát získává ze zdanění alkoholu. A tak si malý český člověk pěstuje Canabis potajmu, třeba jednu až tři rostliny jen proto, aby si léčil zelený zákal a úplně neoslepnul, ulevil játrům a koneckonců aby se občas malinko zhulil, proč ne. Prý to takhle dělá překvapivě vysoké procento lidí, nevím, zjistit se to nedá.

https://www.fre­epik.com/free-photo/glass-hemp-tea-with-hemp-leaves-put-wooden-floor_11406908­.htm#page=1&qu­ery=marihuana&po­sition=22

Nejlepší odpověď
Ametyst

Vždycky jde o to, aby vláda vybrala co nejvíc na daních. Alkoholiky a kuřáky drbe z kůže.

Další odpovědi
Alesh

No, nevím, zda je to pravda, ale kdysi jsem někde slyšel, že to v USA bylo tak, že tráva byla legální a mj. se konopí užívalo i na výrobu provazů. Jenže se pak na trhu začaly objevovat provazy z umělých vláken a vzájemně si tito výrobci konkurovali. No, a tak t výrobce umělých provazů napadlo, udělat z trávy nebezpečnou drogu, úplně tedy zakázat pěstování konopí a udělali to samozřejmě tak, že kouření trávy atd. Nevím, jestli je toto pravda, ale logiku to má. 😉

alik360

No alkohol zakázat nemůžou.(Aspoň v USA) Protože to v minulosti zkoušeli asi kolem roku 1930 ale on se prodával dál na černém trhu. A znáš to pravidlo když něco zakážou chceš to ještě víc. Taky s tím tam byl problém. A to se to v tu dobu tolik neřešilo protože začala světová krize 24. října 1929 v USA, kdy byl vyhlášen krach na new yorské. Ale přectav si to v ČR v tomhle roce a ještě „po koroně“ kdy všichni chodí s kamarády na pivo. To by byli ty největší protesty v ČR fůra hospod by krachovala a tak dál.
Ale lekařskou marihuanu by mohli povolit.

zjentek

Bo zhulenej seš vpoho a tím pádem pak neřešíš vlády, vykukové jsou ti u rektálu. Blbiš, Soros, Piráti, Templáři… ti všichni po travce jako by nebyli.

aliendrone

Se domnívám, že Ametyst to trefila přesně, jsou v tom prachy, no.
Malý příklad – Božkov Republica 38% (rumajzl, jediný z našich, který se dá)
Akční cena: 199Kč/0,5l láhev
Spotřební daň z alkoholu: 322,50Kč/1litr čistého lihu
DPH 21%
Zdanění JEDNÉ půllitrové láhve s prodejní cenou 199Kč činí PĚKNÝCH 97,8Kč, tedy 48,15% z prodejní ceny a to počítám jen DPH a spotřební daň.

Tohle je VELICE SNADNÉ pro stát získat, výrobu lihu těžko utajíš a po nechvalně známé aféře se spoustě kšeftmanů do to ho ani nechce.

Navíc další pozitiva, které výroba lihu oproti trávě přináší – zaměstnanost. Lidé mají práci – tedy zemědělská výroba, vlastní palírny, distribuce, prodej zboží v krámech a hospodách, mohou utrácet a tak o5 plní státní kasu.

Porovnej to s trávou, když si ji doma někdo vypěstuje. Zaměstnanost =0, příjmy z distribuce atd.=0, daně=0. Tohle stát nemůže uhlídat a nedokáže si to vynutit podobněš jako daň z elektřiny (VČETNĚ SOLÁRNÍ, pokud bys nebyl jen nesoběstačný troškař, jako se to praktikuje dnes). Solární panel těžko utajíš, zato pár kytek ve skleníku/na půdě/ve sklepě v celkem pohodě, pokud nejsi blbec a žvanil (touha POCHUBIT SE > na to dojede asi tak POLOVINA lidí). A kdyby jen to, když se zhulíš, tak přirozeně NEMUSÍŠ chlastat a tím pádem SNIŽUJEŠ daňový výnos (který by byl, kdybys chlastal), o zaměstnanosti a dalších souvislostech nemluvě.

Kecy, že tráva je „nástupní“ droga, protože asi polovina jejích uživatelů přejde na „tvrdé drogy“ (rádoby zdůvodňující zákaz), jsou možná pravda, jenže pokud bych to měl brát takhle, tak ABSOLUTNĚ NEZBYTNĚ musím zakázat alkohol a tabák, protože uživatelé tvrdých drog téměř na 100% začlí právě chlastem nebo tabákem. Jenže tabáku se u nás moc nedaří (tudíž dovoz a DANĚ), ale pokud to takhle půjde dál s kvalitou komerčních cigaret, tak i v Česku vypěstovaný tabák brzy překoná kvalitou to, co se kupuje v trafikách – ať již cigarety nebo tabák. A TO teprve bude šrumec, protože já už vím, že např. Slováci – východňáři, co sem jezdí za prací si vozí VLASTNÍ doma vypěstovaný tabák (!!) a i když to není „bohviečo“, tak už je to srovnatelné s tím dnes prodávaným kentusem a navíc je to BEZ dodatečných Euroškodlivin.

Takže JSOU za tím prachy, cokoliv jiného se hlásá JSOU KECY! ;) :)

autacek

Nevím jestli všude, ale třeba v Saigonu není problém na ulici sehnat trochu marihuany ani hašiše.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Alesh: technické konopí na provazy nemá s marihuanou nic společného, stejně tak jako u nás pěstovaný mák nemá nic společného s opiem a jeho dalšími deriváty (morfin, heroin). Jako zdroj léčivých a omamných látek mohou sloužit jen květenství samičích šlechěných odrůd.

Alesh

Jak jsem nakoupil, tak prodávám. To je asi pravda, co říkáš, ale furt to neznamená, že nelze rozjet dezinformační kampaň proti konopí. 😉 Zkrátka hodit to do jednoho pytle.

aliendrone

Kepler>>> Mně Aleshova teorie zní celkem rozumně. V době zákazu tehdy NEEXISTOVALY tak vyšlechtěné odrůdy, jako dnes a rozdíl mezi komerční a „narkomanskou“ trávou byl nejspíš minimální. ;)

Fakt, že např. afghánský mák (odrůda účelově pěstovaná) má značně vyšší obsah alkaloidů, především morfinu) je sice nzpochybnitelný (a stejně tak je to i s trávou), jenže… On i obyčejný „potrvinářský mák“, který se pěstuje u nás na poli se MUSÍ hlídat, bo na něj ve správném období dělají fetky doslova NÁJEZDY, venkoncem jsme o to informováni z médií. ;)