Proč je skoro vše MADE IN CHINA?

Zajímal by mě váš názor jestli jste si někdy daly otázku proč skoro všechno je dnes vyrobené v Číně … Proč to tak vůbec je? To už nikdo ve světě nechce 100% kvalitu zboží?

Odpovědi
Altair-AC

Čína má mnoho lidí a mnoho z nich je takzvaná levná pracovní síla.Asi nejvíce na světě… Dokáží vše okopírovat a prodávat levněji díky těm levným pracovníkům

Kepler

Kdyby bylo všechno made in China, bylo by nám hej. To znamená Tchaj – wan. Výrobky z kontinentální Číny by měly být označeny jako made in People Republic of China. Je tam levná pracovní síla, proto si mohou dovolit bezkonkurenční ceny. Ale pozor, v mnoha oblastech se už vyrábí podle západních technologií a standardů kvality a výrobky dotahují kvalitou zbytek světa. Pár takových výrobků mám a jsou lepší než německé.

Jiří Bohumil

Je to jednoduché. Vše z Číny je nejlevnější, neboť cena práce na trhu práce je v Číně nejnižší a tak dovozci vozí pochopitelně zboží co nejlevnější, aby byly co největší obraty a aby na něm co nejvíc vydělali.
S tou kvalitou to není, podle mne ani tak špatný. Vzhledem k jejich cenám je toho zboží u nás takové množství, že se pochopitelně i těch vadných, nebo jinak problémových výrobků, objevuje nejvíc.
Ale kupoval jsem i značkové zboží, konkrétně TV Sony a odešla mi za 2 měsíce provozu. A bylo toho „značkového“ a tím i drahého více.
Nyní kupuji hodně „Číny“, i rovnou přes Aliexpres, je to za „babku“.
Sice se už také vyskytly drobné problémy, ale vzhledem k množství a cenám, se mi to stále vyplácí. A dokonce i reklamace v Číně byly vyřízeny vždy OK.
Uvedu konkrétní případ. Mobil Samsung (taky jenom Korea) 2GB/16GB u nás koupený, cena 6500,– Kč, mobil Xiaomi Redmi Note 4 (Čína) 4GB/64Gb, koupený u nás (záruka 2 roky) za 5800,– a je o min. dvě třídy lepší. A přímo z Číny by byl min. o 1500,– Kč ještě levnější.
Baterie do tabletu – u nás za 700,– Kč, z Aliexpresu je mám za 270,– Kč.
A koupil jsem hromadu věcí Made In China, které se u nás vůbec nedostanou a vše opravdu za pakatel. Takže v tom to je.

nyjono

Jednoduše proto, že jsou levné.
90% čechů řeší cenu, ne kvalitu.

Kryšpín

Poněvadž Evropští a Amerikánský kapitalisté, aby nemuseli řadně zaměstnacům zaplatit, tak to nechávají vyrobit v rudé Číně.
Obyčejný čínský dělník pracuje 7 dní v týdnu, 14–16 hodin denně, nedostatek pracovních pomůcek, kdy dochází k poškození zdraví a též množství sebevražd a to vše za 1800 Kč měsíčně / přepočteno /.
Poté se to valí do Evropy, kde to na př. v Česku u rákosníků čecháčkové spokojeně kupují a převážně ty šmejdy, někdy vydrží i záruční dobu. Máme v okolí několik nadšenců z názorem, boty vydrží i půl roku a pak koupí u rakosáku zase nové. Hlavně, že je čím dál více odpadů.
Rovněž náš president se zahleděl v rudé Číně, možná časem se okopíruje i pracovní možnosti a vytížení a až poté obyčejný člověk se probudí.

lota

Je jich hodně a jsou levní, proto se tam vyrábí skoro všechno.

Kepler

Krišpín: máš už aspoň po pubertě?