Frogman

Proč je oliva ovoce, a ne zelenina?

Nejlepší odpověď
annas

Stačilo nakouknout do archivu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/radi-se-olivy-do-ovoce-nebo-zeleniny

„řadí se olivy do ovoce nebo zeleniny??“

Ovocem rozumíme plody dřevin a jahodníku.

Ale jednotná definice pojmu ovoce neexistuje. Proto jde mnohy o dohodu a je třeba stanovit jmenovitě, kam co patří. Pochybnosti někdy vzbuzuje rajče, i když je to bobule, přesto patří mezi zeleninu

Oliva je také ovocný druh, roste na stromě olivovníku.

Podle
 http://www.roz­hlas.cz/radio­zurnal/zajima­vosti/_zprava/ja­hoda-banan-oliva-ovoce-nebo-zelenina--1128086

Další odpovědi
J_K

Opět chybná odpověď (gecco), vybraná jako nejlepší.
Neexistuje jednotná definice pojmu ovoce. Jedinou možností, jak přesně určit, co je a co není ovocem, je určit toto dohodou a taxativně vyjmenovat. – viz Wikipedie.

gecco

Protože je plodem stromu…
😉

Klaproth

Plody víceletých rostlin – ovoce. Plody jednoletých rostlin – zelenina.

Emefej

„Za ovoce budiž považovány plody stromů, keřů a jahody. Zeleninou rozumíme vše ostatní vyjma obilí.“

zdroj: Poučný kalendář selského lidu zemí Koruny české 1902.

Šidlo

je to plod a aj rastie na strome

ptáč

Francek provádí Janka svú zahradú.
Poslyš Francku, ty rajčata sú ňáké malučké.
Však to nésú rajčata. To je rybíz!

Frogman

:DDD