Frogman

Proč je letošní červenec tak chladný?

Nejlepší odpověď
marci1

„Měsíc červenec je vrcholem léta. Průměrná měsíční teplota bývá v dlouhodobém úhrnu o 1,5 °C vyšší než v červnu. Občas ale dochází k zvratům a červenec bývá chladnější než měsíc červen. K největšímu propadu oproti červnu došlo v červenci 1979, kdy byla průměrná měsíční teplota nižší o 3,3 °C. Od počátku měření v Klementinu bylo zaznamenáno celkem 42 červenců, které byly chladnější než předchozí měsíc červen.
Délka slunečního svitu činí v červenci v průměru 220 hodin. Průměrné srážky se pohybují v rozmezí 67,7 – 87,3 mm v závislosti na lokalitě a nadmořské výšce.
Nejchladnější červenec byl zaznamenán v roce 1844, kdy průměrná měsíční teplota činila pouhých 16,3 °C. Dlouhodobý teplotní průměr přitom činí 19,7 °C. Další chladné července s průměrnou teplotou pod 17 °C byly ještě zaznamenány v letech 1860, 1907, 1913 a 1919.
Letošní červenec by měl být srážkově i teplotně průměrný.“ 🙂

Zdroj: http://www.tre­king.cz/pocasi/dlou­hodoba-predpoved-pocasi-na-cervenec.htm

Další odpovědi
dudu

Můj kolega v podobných případech rád konstatoval, že všechno je irelevantní. Pokud hodnotím dosavadní průběh letošního léta v našem regionu, pak rád konstatuji, že se snad vše vrací k normálu. Nepotrápily nás ani sucho ani přívalové deště, nepadaly kroupy ani neřádila tornáda. Snad i nadále budeme moci ve shodě s paní Halinou konstatovat „díky za každé nové ráno“ a nepodlehneme vlivu bulváru, že svět je nad propastí a nám nezbývá, než pláč a skřípění zubů.

Drap

Osobně ho nevidím nijak chladný. Myslím, že je dokonce mírně nad dlouhodobým průměrem.

kapka

Protože ho srovnáváš s loňským létem. A loňské léto už raději nikdy více, pokud bych si mohla přát. :)

suaeda

Pokud si pamatuji tak za mého dětství bývalo podobné letní počasí. Den dva teplo, potom půl dne sprchlo a tak to bylo pořád dokola. Nepamatuji si, že by teploty nad 30 °C byly dlouhodobé, tak jak to známe z předešlých let, kdy 2 – 3 týdny byly nepřetržitá vedra a vůbec nezapršelo.

jirka F

Podle mě není chladný je takový jak má být a ne to peklo co bylo minulé léto .

Frogman

kapka: Přesně tak. :) Loni koncem srpna byl v nedalekém lese vyschlý potom. :D Hned po tom, kdy tam 2 roky zpět byly dost velké povodně! :DD