Sašetka

Proč je dobré studovat na gymnázium, když potom nemáš žádné zaměření?

Proč studovat gymnázium?

Nejlepší odpověď
quentos

protože gymnázium je dobrá příprava na VŠ, a to jakoukoliv. Specializované SŠ jsou zpravidla dobré tehdy, když na VŠ pokračovat nechcete – můžete si rovnou jít dělat svoje řemeslo.

Další odpovědi
manon

Protože gymnázia (až na výjimky tedy – a už jich taky přibývá :( ), soustřeďují nejlepší studenty a tím pádem i výuka je pořád nejkvalitnější. A záběr je široký a lze si potom vybrat libovolnou VŠ. A není pravdou, že gymnazista bez VŠ se neuplatní. Rozumný personalista dnes raději sáhne po gymnazsitovi bez VŠ než po absolventovi nějaké střední školy, ketrá už málem nenaplní kapacitu a vysvědčení se dává za pouhou docházku.

Doplňuji:
Pokud se na gymnázium chystáš, zapracuj na skloňování slova gymnázium, abys udělala přijímačky. Pokud tam už jsi, mrkni na to tak jako tak :)