autacek

Proč je být opilý večer více méné ok, ale být ožralý již ráno je společensky neakceptovatelné?

Nejlepší odpověď
Alesh

Já bych řekl, že je to spjato s historicky zakořeněnou představou, resp. názorem, že přes den (od rána) má člověk pracovat a když má hotovo, tak se může jít bavit, což je třeba i to chlastání. Když ale někdo pije už ráno, dopoledne nebo brzy odpoledne, tak je to bráno jako, že je to nějaký flákač, notorik, co nevydrží bez toho bejt apod.

Další odpovědi
Kepler

No, neakceptovatelné je, když je někdo pod párou JEŠTĚ ráno. To pak smrdí zbytkáčem a čůrá cosi s obsahem acetonu. Pracovat se v takovém stavu nedá a mozek je taky out. Když se malinko mázneš večer, většinou to lidi kolem tak nevidí. A tak jsi majoritní občan ČR.

marci1

Jak praví Angličané: " Gentleman pije až po západu slunce." 🙂