Luky Dorny

Proč inverzní sinus hodnoty sinu nevrací velikost původního úhlu když počítám v radiánech?

x=60° > sinx=0,866025… > (sin(0,866025…))(-1)= 60°
ALE
y=2rad > siny=0,909297… > (sin(0,909297…))
(-1)= 1,141592…rad
???
Děkuji
Doplňuji:
A popřípadě jakým jiným způsobem můžu vypočítat úhel v radiánech z hodnoty sinu(či jiné gon.funkce)?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Dochy

protože s úhlem 2rad jseš už ve druhém kvadrantu, ale při inverzní funkci už to kalkulačka neví. Když spočteš sin 120°, taky nedostaneš zpátky správný úhel.
Doplňuji:
nezbyde Ti něž kontrolovat ve kterém kvadrantu se skutečně nacházíš a pak přip. úhel přepočítat. Kalkulačka to za Tebe neudělá, protože nemá informace o celé úloze.

Další odpovědi
pl4toon

Že by skvrny na slunci? Nebo komunisti, ti můžou za všechno.