O.Q

Proč egyptané stavěli chrámy?

Bylo my zadané abych udělala zápis + krátkou řeč na téma „Egyptské chrámy a zasvěcování“ pro třídu do dějin umění. Bohužel vůbec nestíhám.. proto vám budu věčná za každou pomoc k tématu.

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

„Pomoc“ jo ? Snad vypracování úkolu ne ?! Tohle je poradna a ne výpracovna úkolů.

Další odpovědi
da ny

„Bylo MI zadáno…“ ;)
Materiálu spousty, vyber podstatné…
http://http-www-lennay.webnode­.cz/news/egyp­tske-chramy/
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­gyptsk%C3%BD_ch­r%C3%A1m

klumprt

Protože si chtěli udělat dobré oko u nějakého toho svého pánbíčka. Ve skutečnosti na něho a na to, co po nich chtěl, většinu času kašlali, proto si mysleli, že když mu postavějí chrám, tak z nich bude celej naměkko a všechno jim odpustí. Jenže on pak na ně poslal deset ran egyptských a to pak čučeli!

setapouch

Ze stejných důvodů, jako stavěli chrámy všichni ostatní.

led

Už v pravekých časoch si kúzelník staval svoju chyšku osamotene, vraj aby sa mohol rozprávať s bohmi, ale aby ho nik nevidel pri tejto činnosti a pri výrobe pomôcok.
V neskorších dobách sa teto chyše menili použitím rôznych stavebných materiálov a tvarov, rástli domohutnosti, ale pôvodný účel verejnosť ohúriť kúzlami a skryť ich pôvod a výrobu, ostal v každej dobe.
Umelecký charakter týchto stavieb okrem ich architektúry sa prejavil v náboženskopo­litickom spojení maľbami a písmom popisujúcimi „hrdinské činy“ bohov a (nimi riadených) kráľov (faraónov)
Doplňuji:
ako osnova by toto mohlo stačiť a už len rozpísať
zdroj
Dejiny umenia v starovekom Egypte,
7 divov sveta
Od pazourku po rakety

bolak

Mrkni se na seriál Vetřelci dávnověku, tam je to pěkně vysvětlený.

O.Q

Nechci aby tu někdo dělal za mě .. opravdu jsem chtěla jen trochu pomoci ..