Usoman

Proč dochází k přepólování astronomických objektů?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím co myslíš těmi astronomické objekty (hvězdy, planety?). Nepřepóluje se objekt, ale jeho magnetické pole. U planet terestrického typu (jako Země) vyvolává magnetické pole tření polotekutých vrstev (pokud je planety vůbec mají) o pevnou kůru.
K přepólování dochází spontánně (chaoticky) nebo z příčin jako je vulkanická činnost či impakty asteroidů. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Magnetick%C3%A9_po­le_Zem%C4%9B