Gami.Pet

Proč dny x hodiny vyjdou v hodinách?

Nejlepší odpověď
quentos

Otázka je poněkud nesrozumitelná. Myslíte tím, proč když sčítáte dny a hodiny, máte výsledek uvést v hodinách?
Zřejmě proto, že „den“ nepatří mezi jednotky SI (mezinárodního systému jednotek). Podle tohoto systému ho sice lze jako jednotku užívat, to ale na věci nic nemění.

Doplňuji:
http://en.wiki­pedia.org/wiki/In­ternational_Sys­tem_of_Units

Další odpovědi
mosoj

Tak za

  1. Dny a hodiny násobit nejde. To je prostě blbost.
  2. Pokud myslíš že počet dní násobíš 24 hodinami tak je logické že to vyjde v hodinách , vlastně dny tím, převádíš na hodiny.

Pokud výsledek v hodinách vydělíš 24 dostaneš zase zpět počet dní.
Jen jestli se pak budeš umět vyrovnat s desetinami hodiny.

Gami.Pet

quentos – Myslím tím, když násobím dny a hodiny, proč mám výsledek uvést v hodinách.

quentos

v tom případě viz mou odpověď…

mosoj

Tak za

  1. Dny a hodiny násobit nejde. To je prostě blbost.
  2. Pokud myslíš že počet dní násobíš 24 hodinami tak je logické že to vyjde v hodinách , vlastně dny tím, převádíš na hodiny.

Pokud výsledek v hodinách vydělíš 24 dostaneš počet dní.
Jen jestli se pak budeš umět vyrovnat s desetinami hodiny.

Gami.Pet

No právě my ten počet dnů nenásobíme 24 hodinami. :( Jde konkrétně o takové zadání.
Montáž pracuje 260 pracovních dnů za rok po dvou osmihodinových směnách. → (260 × 8 × 2) → (260 dnů x 16 hodin) = 4 160 hodin