jirka F

Proč dnešní muži mluví více sprostě než například ženy?

Nevím, ale přijde mě že dnešní muži mluví více sprostě. Než ženy nebo se jedná pouze o můj subjektivní názor?

Nejlepší odpověď
elkon

Nemyslím, že je v tom rozdíl, ale společnost celkově zhrubla. Je to otázka výchovy. Dnes se i rodiče bojí dát případně výchovnou facku. Jenže ta výchova často pokulhává, za mě táta sáhl k donucovacímu prostředku výjimečně, většinou pomohla domluva, ale taky jsem dostal (i řemenem, nebo rákoskou). Dnes ale vím, že to bylo oprávněně.

Další odpovědi
aevul

Subjektivní názor. Mně zase přijde, že je to naopak.

Rocker

By jsi koukal,jak mluví uklizečky u nás v práci.

Disraeli

Ani moc ne. Když se podíváš na Západ (spoustu zemí), tak většina lidí mluví sprostě. Mladí, dospělí, ale i staří nebo malé děti (70letí důchodci nebo i prvňáci ze ZŠ… hnus). Nehledě na pohlaví. To je prostě úpadek mravů a morálky. Společenský problém pramenící z politiky a kultury.
Není nějakou vyjímkou, že by dívka/žena mluvila sprostě a to hodně sprostě. Setkáš se s tím skoro všude (myslím v ČR), na mnoha místech. Kluci, hlavně puberťáci možná můžou nadávat častěji. Zvyk a především agrese a předvádění. Muži pro tohle mají větší sklony a i když jsou třeba některé dívky/ženy taky omezené a nemravné, tak je to nemusí tolik postihovat zrovna při vyjadřování (čistě spíš kvůli tomu, že kolikrát chápou – alespoň podvědomě – že to není moc přitežlivé… a tím se ony vlastně často řídí).
Když jedeš v autobuse a slyšíš některé puberťáky, tak někteří neumí říct JEDINOU větu, kde by vynechali sprosté slovo. Často třeba zakončují každou větu slovem kua nebo po. To chce prostě vyfackovat.
Ale kdyby jen ti puberťáci… tak mluví i dospělí i ženy. To je prostě odporný úpadek společnosti.

Pokud jedeš z Česka do nějakých (morálně) vyspělejších a zkrátka slušnějších zemí, tak je to hrozně osvobozující a uklidňující. V Česku a jinde jsou vulgarity zvykem, běžnou věcí, TAM je zvykem slušnost a jakákoli vulgarita je nemístná, nepřijatelná.

Lurius

Protože princezny nemusí bojovat s drakem

Darcy

nejsem žádný svatoušek, taky mi někdy ubehlo.. , pořád říkám že kurxa není oslovení ale citoslovce.. 😁

Já mám pocit že ne, spíš jsem zhrozená jak sprostě mluví mladé holky. Zvlášť co střetávám v dopravě, ve městě, je jedno jestli SK nebo CZ.
Veřejne rozkřikovat s partou blbek, kdo kde a jak komu a co hulila, nebo dopřála anal a pořád je pana.. a smát se na tom, že lidi na ni špatně koukají, ještě jsou tak blbé, že se cítí jakože rebelky 🙈🤨👎🏻
vůbec jim nedochází, že komunikují jak spodina a lepší to s ní už nebude..

Taky mám pocit, že ohromně vzrostl počet decek co hulí a pijí už i na ZŠ. Stačí jít večer po městě, vždy mi napadne – kde k sakru mají rodiče?
Nemoralizuji, jen žasnu jak se to za cca posledních 15let „poonďalo“..

paul1

Tak to bylo asi odjakživa ne?

jirka F

Rocker: Ne nebyl.😔