dmatejek777

Proč člověk nemůže ovládat vůlí určité části svého těla?

Např.:strach-řeknu si:nebudu mít strach.
srdce-řeknu si: Nebuš tak rychle
vyměšování-řeknu si: ještě to počká déle
buňky-řeknu si: nebudou se množit a tak nevznikne rakovina

apod........

Vím, že všecny funkce nejdou ovládat, protože to funguje nejlépe samo. Ale proč nejdou ovládnout třeba ty ,,zbytečné" funkce?(svědění, strach apod).

Odpovědi
postcd

Je to tak správně

Doplňuji:
to bychom si mohli způsobit možná víc problémů než užitku. ale s tím strachem asi enmáš pravdu, to lze. stačí to opravdu chtít a jinak nad tím přemýšlet, případně použít sugesce

Něco by chtělo ještě umět ovládat

To že něco neumíš neznamená že to nejde. http://www.no­vinky.cz/koktej­l/268180-rumunsky-mentalista-zastavil-sve-srdce.html
Já umím třeba tohle http://www.wi­segeek.org/what-is-gleeking.htm a nebylo to přirozené, ale prostě jsem to furt zkoušel až jsem se to naučil.

AndreiRanger

Je to tak správně

Jestli neovládáš svěrače tak to potěš koště, jinak strach je čistě psychická záležitost, takže se dá ovládnou…

Jinak srdce se dá velmi zpomalit (používají potápěči bez bomby s O2) a téměř všechno svalstvo se dá buď přímo (inpulsem z mozku) nebo nepřímo ( od ledování po léky) ovládat také.

Důvod proč nemůžeš sám sobě zastavi příkazem z mozku životní fce je evoluce – nepřitržitý vývoj forem života člověka nevyyjmaje.

Věc, na kteriu lidé v dnešní době rádi zapomínají…