tvaruzekcz

Proč chce SPOLU schválit daňovou brzdu, když prý nechce zvyšovat daně?

Pro ty hloupější – pokud bychom zavedli Fialovu daňovou brzdu a zároveň chtěli mít vyrovnané hospodaření státu, museli bychom stát zmenšit o téměř devět procent HDP – v dnešních cenách zhruba osm miliard eur. To je více, než tento stát každoročně dává na důchody. Je to víc než rozpočet celého veřejného zdravotnictví. Je to víc než roční výdaje státu na školství, policii, prokuraturu, soudnictví, obranu a kulturu dohromady :)

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

Daňová brzda vychází ze zákona, je to opatření proti extrémnímu zadlužování.
Na Babišovo rozhazování doplatíme všichni, samozřejmě, že bude hůř. Však také x lidí říkalo, aby ten dluh zaplatili voliči Babiše.

Další odpovědi
Pepa25

Proč tu musíte mermomocí dokazovat svou hloupost? Daňová brzda není nic jiného než nezvyšování daní. Vyrovnané hospodaření lze dosáhnou zrušením schodku (letos cca 340 mld.). 8 mld. eur je nesmyslné číslo, v takovém objemu nás našstětí Babiš nestihl zadlužit …

Kazatel

Tak jak to navrhuješ udělat? Přijmout Euro a pověsit se EU na krk jako Řecko?

tvaruzekcz

@Pepa Má otázka je myslím srozumítelná každému. Tedy skoro každému…

Pepa25

Vaše otázky nejsou otázky, ale nepravdivá nebo zavádějící tvrzení. Co je tom nepochopitelného? Co raději říct, z kterého prstu jste si vycucal těch 8 mld?