emko50254gg

Proč chce nájemce podepsat nejprve předběžnou nájemní smlouvu?

Dobrý den,
hledám si pronájem bytu,
narazil jsem na někoho, kdo bydlí v pronájmu, ale hledá za sebe náhradu,
chce přímo na prohlídce v případě zájmu podepsat předběžnou smlouvu,
víte někdo proč??
Nemám problém přeci podepsat rovnou 20tého listopadu smlouvu o nájmu a pak 29tého se nastěhovatr a dotyčný je nájemce ještě k tomu.
Na co je předběžná smlouva?
Díky.

Nejlepší odpověď
ivzez

To je jednoduché.
Nájemce za sebe má sehnat náhradu, ale tu musí odsouhlasit majitel bytu (pronajímatel).,
který jedině může se zájemcem uzavřít písemnou nájemní smlouvu.

Kdyby s Vámi jako nájemcem majitel (pronajímatel) z nějakého důvodu nesouhlasil,
nájemní smlouvu s Vámi neuzavře.

Další odpovědi
Hlada

Je bohužel smutným faktem, že se ústní dohody nedodržují. Nájemník chce mít písemnou smlouvou pod nějakou sankcí zajištěné, že si to zájemce nerozmyslí. Ani se mu nedivím.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.