Syd

Proč byla Ivana Škarková v roli Elis v Ranči U Zelený sedmy nadabovaná Klárou Šumanovou?

Bylo na jejím hlase něco špatnýho?

Odpovědi
anonym

Nejčastěji to je právě hlasem, že se k dané roli nehodí, nebo při problémech s hlasivkami.

Damiana

Asi se její hlas režisérovi nelíbil, neodpovídal charakteru postavy nebo s ním moc neuměla pracovat, má řečovou vadu či byla zrovna nemocná a pak už dabing zůstal.
Btw, v případě tohoto seriálu nebyla jediná, kdo byl předabován! Miro Noga (otec Kudrna) promlouval (ne moc šťastně zvoleným) hlasem Petra Rychlého a Marián Beník (Štěpán) byl namluven Tomášem Pavlíčkem.
Je to docela běžný, ale mnohdy ne příliš povedený způsob „vylepšení“ filmu.
Pokud tě zajímá, kde a kým ještě byli čeští herci v českých filmech a seriálech „přemluveni“, zde je odkaz.
http://www.da­bingforum.cz/vi­ewtopic.php?f=16&t=­7615