dust8

Proč bílá elektronika a často i různé bílé povrchy časem zažloutnou? Může za to oxidace nebo v tom jsou i jiné faktory?

S tou oxidací si nejsem zrovna jistý.

Nejlepší odpověď
Ametyst

UV záření a teplo pomáhá zabarvovat bílý plastový povrch jako katalyzátor chemické reakce. Jde o brom, který vlivem těchto katalyzátorů hnědne a původně bílý povrch žloutne. Brom se přidává do plastů jako ABS (akrylonitril-butadien-styren) jako nehořlavá složka.