Marek Brož

Proč auta na LPG nemůžou do podzemních garáží?

Nejlepší odpověď
Klaproth

LPG je těžší než vzduch. V případě netěsnosti hrozí rychlé vytvoření výbušné atmosféry v podzemní garáži.

Další odpovědi
Minas

Zlatý elektrický auto.. jednoduše, nebudu tu říkat to co kolegové, ale elektromobily maj budoucnost, plynáky moc ne

lexx

asi ze stejného důvodu proč nesmí moped do kolovny v suterénu paneláku, to se tu už probíralo

kapka

A venku to auto muze taky vybouchnout? Nebo jen v podzemi? Ja to taky moc nechapu.
Jako kdyby rikali: „Bouchejte si s tema autama laskave venku!“ :D

gecco

Jde o to, že propan-butan (LPG) nebo i zemní plyn (CNG) jsou těžší, než vzduch – a tedy se v podzemních garážích rozptylují při ´zemi´ a protože jsou to garáže podzemní, neunikají ven (nemají kudy).
Auta na ulici takové nebezpečí nevytváří – i při zemi ´fouká´ a tudíž je případně uniknuvší plyn rozptýlen do okolí v takové koncentraci (nízké), že nebezpečí výbuchu nehrozí.
😉

kapka

Ahaaa, diky za vysvetleni. :)