Moniccc

Proč angličané často používají slovo „well“?

Všimla jsem si, že když angličané odpovídají na otázku, často začínají slovem „well“. Vím že toto slovo znamená „dobře, pěkně atd.“, ale většinou se to do jejich odpovědi nehodí. Mohlo by se toto slovo také přeložit jako „no, tak, atd.“? + ještě jedna otázka: slovo „would“, co znamená? Díky moc :)

Nejlepší odpověď
Lorrien

well se blíží významem k českému „no, …“ jako kdybys řekla: „no, tak jak bych Ti to asi řekla“ a would je podmiňovací způsob, znamená to „by, bych, bychom, bys atd.“ I would (like to get this one)…Já bych (si ráda vzala tuhle)..... :)

Další odpovědi
Damiana

Mají ho jako takové pomocné slovíčko – něco jako Víte,..
Je to dost stejný zlozvyk jako naše vulgárnější Hele.

MichalN

Podle mě je to něco jako „jo jo“ 🙂