Problem nohou

Prijela jsem ze zajezdu autobusem-dlouha cesta.Kdyz jsem vystoupila,nohy z olova-tezke a lytka a kotniky hodne zarudle az do druheho rana.Pritom v autobuse jsem nic necitila do doby vstani.Dekuji

Nejlepší odpověď
ten který je

Bude to nejspíš tím,že vlivem dlouhé jízdy špatně proudila krev ve Vašich nohách.Kde by ale mohlo hrozit nebezpečí je např.dálkový let letadlem.Nějakých 12 hodin v letadle bez pohybu může být nebezpečné.Může vzniknout i krevní sraženina.

Další odpovědi
annas

Určitě Vám otoky nohou způsobilo dlouhé sezení v autobuse. Nohy Vám ztuhly a když jste vystoupila, projevily se zmiňované potíže.
Teď už je sice pozdě, ale propříště, pokud je to možné, je dobré trochu natáhnout nohy v kolenou a kyčlích, kroužit nohama v kotnících. Tyto pohyby pomohu zmírnit otoky a tlak v chodidlech.

Bumbes

Přidám něco z druhé strany:
Každá delší jízda autobusem má povinné zastávky. Tyto je třeba využít právě pro prokrvení ztuhlých končetin a páteře. Bohužel někteří cestující sedí jak „pecky“ a ještě nadávají na kuřáky, kteří této stop-pauzy využívají na „šluka“ s mylným přesvědčením, že se zastavilo kvůli kuřákům. Paradoxně v tomto případě jsou na tom finálně zdravotně lépe kuřáci, neboť díky cigaretové vášni absolvují alespoň nějaký pohyb…
Tyto zastávky jsou povinné i pro řidiče autobusu, takže řidič který je nedodržuje, porušuje přepravní řád a riskuje životy cestujících i svůj.

alexandra

To byla dobrá otázka,protože já jsem taky cestovala 16 hodin autobusem a taky jsem měla nohy jak baně a vůbec jsem to nechápala.Na zastávkách jsem sice vylezla se protáhnout,ale moc to nepomohlo.Takže příště s nima budu víc hýbat.I když nevím jak,protože tam nebylo vůbec místo a jeli jsme hlavně v noci a to jsme spali.