JežíšKristus

Probíhají tuto neděli volby o budoucnosti ČR?

Myslíte, že německé parlamentní volby jsou pro Čechy důležitější, než české parlamentní volby?
Německo na základě své ekonomické pozice zpravidla určuje, kam bude EU dál směřovat. Po českých volbách, které se konají příští měsíc, se tu budou politici zase štěkat, a další 4 roky se bude řešit střet zájmů. Moc se těšim. Vedle toho z EU k nám chodí velké množství legislativy, a německý vliv nelze opomenout. I český Ústavní soud zpravidla přebírá jakýkoliv názor německého bundes Ústavního soudu. Také řada zaměstnavatelů v ČR jsou Němci.

Tak hlavně aby nezvolili nějakého rakouského „umělce“, což;-D

Foto: ČT24, Německé parlamentní volby 2017

Nejlepší odpověď
seraphico

Nemyslím si, že jsou pro nás důležitější, ale dopad na nás samozřejmě mohou mít.

Další odpovědi
Ametyst

Probíhají a ovlivní nás jistě.Tak už to v protektorátní EU chodí, že největší stát prosazuje své. Kvóty na všechno- od lidí přes zboží- je čistě německá metoda. EU byrokrati si ve své nadřazené “moudrosti” myslí, že když jsou kvóty dobré pro Němce, budou dobré i pro všechny státy EU. Nedemokratické metody se nedají prosadit jinak než silou a diktováním.

Cvrčák

Německé volby budou mít zcela zásadní vliv na Českou republiku. Osobně bych uvítal kontinuitu v podobě vlády CDU/CSU, nejlépe pod Markusem Söderem. Laschet mi přijde moc liberální a CDU by se měla vrátit do konzervativních vod. Doufám, že Zelení (podstatě tvrdá levice) nebude ve vládě, protože to může mít destruktivní dopad na středopevropské hospodářství. Zelení jsou navíc populisté, takže doufám ve vládu CDU/CSU s FDP.

Drap

Naše volby jsou důležitější, i když jsme v diktátu z EU hlavně pod vlivem Německa. Zkrátka, to co se nepodařilo Hitlerovi, tak dnes jde jaksi samo bez boje a stále můžeme levně pracovat pro Německo a pro jeho větší rozvoj.

Pepa25

Ne. Navíc nelze očkávat, že by se německá politika po volbách nějak významně změnila, i když CDU/CSU hrozí, že půjde do opozice.