pusinka50

Pro ty, co přestali kouřit

Pakliže jste nebyli pouze sváteční kuřáci, a kouřili jste pravidelně několik let, jak se vám povedlo přestat kouřit?
Čím jste si pomohli? Použili jste nikotinové inhalátory či náplasti? Jakým novým návykem jste cigarety nahradili, čemu jste se začali vyhýbat, aby vás to nesvádělo si zapálit? A co váš partner, je kuřák či nekuřák?

Nejlepší odpověď
Medulienka

Kouřila jsem 13 let i krabičku cigaret za den. Několikrát jsem marně zkoušela přestat, ale marně až před čtyřmi měsíci se podařilo a již nekouřím.
Doplňuji:
Asi jsem měla zrovna nějaké dobré období, ale psychické projevy abstinace nebyly žádné a v případě fyzickým mi občas – i dnes – svědí ruka. Žádné náplasti, žvýkačky a tak. Mám větší chuť k jídlu, což mi ale nevadí. Jinak do hospody jsem si zašla hned za týden a vůbec mi nevadilo dívat se na kuřáky. Raději ovšem zatím piji pouze limonádu a nebo ochucené pivo, kolu s rumem už jen tak na chuť. Nebo si loknu piva, ale jen málo. Jinak partner je kuřák, ale nijak ho neomezuji.

Další odpovědi
Noga

Kouřil jsem asi 15 let krabičku/den. Pomohla mi biorezonanční metoda Bicom. Nebudu uvádět žádný link, určitě nějaké centrum bude blízko tvého bydliště. Je to nejspíš placebo efekt, ale mi to pomohlo. Stálo to 1200Kč, prokouřil jsem 2000Kč měsíčně takže se to vyplatí alespoň vyzkoušet. Myslím, že ještě vrací peníze když začneš do 14 dnů zase kouřit nebo tak nějak.
Po třech měsících od terapie mi volal doktor, jestli zase kouřím nebo ne. Do těch 3 měsíců mají 80% úspěšnost. V březnu mi volal zase, to už bylo po 2 letech, jsem se ptal na úspěšnost tak říkal asi 50%.
Kamarád na tom byl, ale po měsíci zase začal. Ale zase alespoň měsíc nekouřil a to vykouřil určitě víc než 1200Kč/měsíc.
Pomohlo mi, že jsem potom neměl abstinenční příznaky. Když jsem vždycky dřív zkoušel přestat sám, začly se mi třepat ruce, bolest v těle atd. a tady nic. Jestli to bylo to placebo, nevím, ale fungovalo. A druhá věc co mi asi nejvíc pomohla, byla kterou mi poradil ten doktor u terapie. Ta chuť na cigaretu přichází ve vlnách, když jsem kouřil 20/denně, tak přišlo 20 návalů nato si zapálit (u mě spíš tak 40 :) ), ale ten nával vždycky stačilo překonat a pak už jsem zase chuť si zapálit na 1hod neměl. Ten nával trvá vždycky pár sekund a pak odezní. Nejdůležitější je těch pár sekund překonat. Samozřejmostí je ze svého okolí odstranit všechny cigarety. Přítelkyně kouřila, ale pomáhala mi, i kamarádi, že mi v hospodě nenabízeli, ale spíš mě podporovali.
Ještě mi třeba pomáhalo, že jsem nosil v kapse oříšky a když to přišlo tak jsem to zajedl, potom obyčejné žvýkačky.
Nejhorší to bylo vydržet u piva v hospodě. Teď 2,5 roku nekouřím a jsem přesný příklad toho jak se říká, že nejhorší je vyléčený kuřák. Cigarety a kouř mi strašně smrdí a kuřáky nesnáším :)
Ta metoda nemusí fungoval, mě nejspíš nakopla a dala mi ten první impulz přestat.
Hodně štěstí, držím palce

huxa

Týden teď nekouřím, nechci přestat, pouze ještě nebyla „příležitost“ :) si zapálit. Prostě nemám jaksi teď chuť ani potřebu kouřit, jsem moc líný si zajít do obchodu pro cigarety, toto vždy pomůže si říct.
Partnera nemám.

badisko

kouril jsem 10 let ..tak krabku dene no v hospode klido 20 navic .. zadne naplasti jsem nepouzival …ale musel jsem mit porad neco poruce ..zvikacky bombony atd ..
abych zamestnal ruce tak jsem si hral s minci :D ..no a svadet me nesvadelo skoro nic ..protoze moc kuraku v okoli nemam a kdyz jdu na pivo tak v hospodach je vsude zakaz koureni takze tam me to taky nesvadi …:D ale nekdy si zapalim …kdyz je prilezitost .:D

briketka10

kouřit mě naučily holky na intru jen
proto, že jsem měla hlídat, jestli nejde
vychoška ony byly na WC, prdlí si jako
myslely, že se nic nepozná, smrad se
vyvalil vždy, jako z putiky, pak mě tam
zlákaly taky ať si dám taky a bylo to !
kouřím skoro 25 let bylo by na čase
zkoncovat zkoušela jsem el.cigaretu
i nicotinové žvýkačky, vše bez výsledku
furt báním jak fabrika, když čtu o té
metodě BICOM, musím přestat už mě
to hulení nebaví a jestli to vážně funguje,
tak budu šťastná :DD

pizlicka

no,ja kourila 12 az15cigaret denne.nekolik mesicu jsem premyslela,ze prestanu.tuto touhu jsem v sobe zivila.14 dni před tim,nez jsem prestala,jsem se udržovala na osmi cigaretách denne.stanovila jsem si datum.den před tim,jsem se zbavila zapalovacu,po­pelniku,a nakoupila palive zvykacky.hlavne jsem premyslela,co jsem dělala ještě jako nekurak.takze-TABÁK je proste tabu!nevstoupim tam za nic na svete.prvni tri dny jsem myslela,ze to nezvladnu.manzela jsem v abstacich chytala pod krk,a rvala,ze to nevydrzim.kurna,ale stalo to za to.i on to se mnou vydrzel,at ho třebas zabiju,hlavne ze uz si nezapalim 🙂tak.......nekourim 3roky a dva mesice.stalo to za to.opravdu.

ludmilaikov

Kouřila jsem asi 35 let krabičku denně.
Naštvalo mě, když je zase zdražili, a další jsem si nekoupila.
Potom se mi stala zvláštní věc. Přistihla jsem „autopilota“ jak mi nasměroval ruku na místo, kde jem mývala cigarety. Zareagovala jsem: „Co blbneš krávo, vždyť si nekuřačka“, a mozek to kupodivu vzal!
Neměla jsem absťák, nevykašlávala jsem svinčik z plic (jako při předešlých pokusech přestat), prostě nic se dělo! A tak jsem nekuřačka a nekouřím už jedenáct let. :)