Rokio

Příznakem které nemoci je pseudofilozofování?

Nejlepší odpověď
led

Prelistujte si spätne svoje príspevky na tejto stránke, viackrát ste to tam uvádzali.
Ne som odborník na psychické nemoci a táto verejná stránka nie je ambulancia.

Pozrite si
„bipolárna afektívna porucha“
„schizoafektívná porucha“
Ľudia s bipolárnou afektívnou poruchou a so schizoafektívnou poruchou majú jeden z príznakov pseudofilozofovanie

Další odpovědi
annas

Co považujete za pseudofilsofování?

Jinak je to " plané, plytké a banální mudrování proložené odbornými termíny, často zdlouhavé, na první dojem může dočasně sugestivně působit jako kompetentní a efektní"

https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/pse­udofilozofova­ni

Někdy se z dokonalého vyvozuje méně dokonalé, pak se hovoří ooemanování.

Zda jde o nějakou duševní chorobu, třeba psychickou, odpoví jedině psycholog či psychiatr.

Osobně nepovažuji vždy za chorobu, pokud vycházím z definice, ale beru jako neznalost problémů, jen povrchní naťuknutí, předvádění se, považování se za znalce,, nepochopení odborných či cizích slov atd.

ivzez

Co je pseudofilozofo­zofování?
Podle mne je projevem hlouposti, což není nemoc.

Mc Merkurion

… ty už opravdu blbneš, furt dokola to samý: "Co to přesně znamená slovo pseudofilozofování? https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-presne-znamena-slovo-pseudofilozofovani " a najednou je z toho nemoc ??? …

Rokio

led: Pseudofilozofování není příznakem psychiatrické nemoci, ale jedná se o filozofování na nižší úrovni.

led

Otázka znela „Příznakem které nemoci je pseudofilozofo­vání?“, nie čo je to „pseudofilozo­fování“
Ja som odpovedala na položenú otázku a vy v diskusii popierate svoju vlastnú otázku.
Inak, mýlite sa. Ľudia s bipolárnou afektívnou poruchou a so schizoafektívnou poruchou majú jeden z príznakov pseudofilozofovanie