Avatar uživatele
Kepler

Přispějete finančně do sbírky pro Ukrajinu?

V TV jsem zahlédl upoutávku, že nějaká už byla založena.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Pepa25, aliendrone, Gus_Fring, anonym před 801 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

Proč? Vyhozené peníze… Ne, nejsem na straně Ruska, i tak to jsou ale vyhozené peníze.
Nějaká sbírka pro Ukrajinu je kravina.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Ani náhodou, jsem pro rychlé ukončení konfliktu. Putin (potažmo nově instalovaná proruská vláda) sice není bohviečo, ale každopádně pro drtivou většinu Ukrajinců je to LEPŠÍ možnost, než stávající Kocourkov. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Malvína

Ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Přispívám Člověku v tísni i Diakonii už teď, ale podle vývoje situace možná přispěju navíc jednorázově.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Ani náhodou.K lidem,kte­ří pomoc opravdu potřebují,se toho nakonec moc nedostane.
Raději nakoupím granule a odvezu je do útulku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Zatím dáváme z účtu na Dobrého anděla. Možná přispějeme i na Ukrajinu, ale moc ne, jsme starodůchodci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kajoch

Rozumek je asi nervózní. Je potřeba konečně něco záslužného dělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Už se stalo. Ale přispěl jsem adresně, přímo na nákup zboží, které se poveze na Ukrajinu. Ne přes nějakou neziskovku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

🐔

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

Chytrý se hloupě neptá, ale již dávno koná!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Herjulfson

Měl jsem možnost nahlédnou do hospodaření některých … ani nevím jak bych je nazval … prostě vyžírků. A na základě toho jsem do sbírek přestal zcela přispívat. A někdy možná bývám asi i docela hnusný, když mě někdo osloví formou manipulace, protože se těch lidí začnu ptát – říká, když mě přesvědčíte. …bože kdo to ty lidí učí.
I přesto jsem za posledních deset let daroval nějakých čtyřicet tisíc, ale vždy to bylo konkrétnímu člověku, nebo jsem pořídil konkrétní věc. V totmo směru je naprosto zbytečné, aby mi kdokoliv cokoli vykládal. Prostě tuto věc jsem ve svém životě uzavřel a už do žádné sbírky asi ješn tak nepřispěji.
Jen pro zajímavost – přečetli jste si někdy nějaké podmínky veřejné sbírky? U nás se jedněm zranilo dítě (bohužel doživotní těžké poškození). Z vyhlášené sbírky vyplynulo, že se vybere na výtah, přestavbu bytu … a co bude navíc padne do rozpočtu, sice taky na dobročinnost, ale… Naštěstí jsem tenkrát v práci sehnali přímé císlo účtu poškozených.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pes badyk

ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nerevarin

Ano přispěl jsem a v budoucnu možná ještě znovu přispěji. To je to nejmenší co můžeme udělat. Nikoho nenutím ani nepřemlouvám, je to dobrovolné. Nemusíte to dělat, ale opravdu nechápu názory že je to kravina a zbytečnost. Tisíce lidí přišli o všechno, jsou na útěku, mají hlad a mrznou někde v kolonách. Nedovedeme si představit co zažívají, hlavně pro ženy a děti to musí být otřesné. Nevím jak vy ale já bych se asi nedovedl komukoliv podívat do očí s tím, že jsem neudělal ani těch pár kliků na internetovém bankovnictví z tepla domova. Ikdyby jen část peněz pomohla, pořád je to dost a může to někomu zlepšit život.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Disraeli: nejsou to vyhozené peníze, ale pomoc potřebným např. po vybombardování, utečencům atd. Se sankcemi ani dodávkami zbraní to nemá nic společného.

Avatar uživatele
Disraeli

Má, s tím, že je to zbytečná forma pomoci (nebo odvety v případěch některých jiných), která ve skutečnosti moc nepomůže, nepřispěje, nezlepší situaci… na to jsem narážel. Vsadit se můžeš i na to, že ty peníze nepůjsou rozhodně JEN na hum. pomoc a konkrétním postiženým lidem. Těch sbírek už je taky víc a a bude jich víc, zaměřené taky třeba na obranu, odboj, na zbraně, podporování bojů… a taky záleží kdo to zprostředkovává, kdo ty peníze rozděluje nebo ke komu se opravdu dostanou. Která společnost, neziskovka, lidi.
V různých takových pomocích skrze různé zprostředkovatele je oni pak třeba podají konkrétním správním obvodům, ať to sami rozdělí podle jejich uvážení… a oni to samozřejmě velice „hospodárně“ a uvážlivě rozdělují.
Pokud vídím, NA CO, ZA CO, JAK, KAM, PROČ atd., tak pošlu, jako v případě postižení nějakého území živelnou katastrofou (přesto, že to financování a přesouvání peněz ve vyslédku taky nemusí být nějak efektivní).
Navíc posílat peníze zemi postížené nějakou válkou, otevřeným konfliktem chaosem,.. velice často nemá smysl.

Avatar uživatele
Disraeli

Řešením by bylo obsazení Ruska, zatímco se část jeho armády zaměstnává Ukrajinou. Když už jsi s někým ve válce/konfliktu, tak využiješ příležitosti a obsadíš jeho mocenské centrum, prohraje a přinutíš ho k čemu chceš. Sesadíš a potrestáš kriminálníky, mezinárodní i tuzemské, od válečných štváčů po oligarchy, přiměješ ho nuceně k dohodám, k pokutám, částečnému odzbrojení a hlavně rozebrání jaderných zbraní atd…
Ale takový stát, který by na to měl, tady není. :D

Avatar uživatele
Disraeli

Myslím jako namísto nějakých sankcí, (zbytečných sbírek), financování, posílání vojáků a vojenského materiálů po trochách, atd..

Avatar uživatele
Gus_Fring

aliendrone: Slyšel jsem, že v tvé obci je to taky pořádnej Kocourkov. Tak snad vám tam taky přijedou ruští vojáci a vybombarduji to tam, abyste tam konečně měli pořádek.

Avatar uživatele
da ny

Gus_Fring
Když já mám letitý „problém s předkládanými informacemi“. Ono je často vše jinak (i pravda). Jestliže byl Putin ve ST, lídry 2 republik požádán a pomohl odvrátit agresi ukrajinské armády, proti ruskému lidu (přecážná většina). Kdy eskaluje nacistické napětí proti těmto lidem.
Co vše asi tak, tedy bylo za anexí Krymu….. ? Proč Kyjev neřešil problém na „svém území“?
Neschvaluji kroky Ruska.
Jen hledám další informace, než ty předkládané. Vyptávám se i zdejších Ukrajinců…..
Proč celých 8 let Kyjev neřeší „občanskou válku!? Proč nezasedl ani jednou k jednání o federalizaci? Proč Nejvyšší Ukrajinský soud „nařídil, vykašlat se na referendum“ a přání obyvatel zmíněných republik? Proč sankce, agrese, zákazy používání ruštiny i v obchodech…?
Proč by USA uvítaly další vojenské základny na území Ukrajiny?
Proč nemá Rusko vojenskou základnu v Mexiku? ;D
Pamatuji, jak naše politické špičky a většína Evropy/světa souhlasily a vyzívaly k bombardování Bělehradu Američany. Jaký měl tehdy prezident Havel plamenný projev Za pár let TO BYLA CHYBA, za kterou se všichni omlouvali. Nepadaly tam bomby, dokonalé americké armády, „jen“ na strategické, vojenské cíle, ale i na školu a nemocnici.
Máme poslední roky/měsíce/dny z Ukrajiny „dostatek objektivních informací“?
Nerada skáču na špek tomu, co se mi předkládá. ZMANIPULOVANÝ SVĚT VEDE K OTROCKÉMU REŽIMU, strachu a pak, k manipulaci/pos­lušnosti.
Bylo by mnoho dalších otázek…… Ale nechám to koňovi. Počkám, jak s námi EU a glpobalisti „zatočí“. :)

Avatar uživatele
Disraeli

Rusko si nestaví základnu v Mexiku, protože USA si už od počátku pečlivě hlídají SVÉ terotorium (rozuměj, vše americké je – i mimo USA – pod drobnohledem a kontrolou USA). Samozřejmě zcela „oprávněně“ si vymysleli Monroeovu doktrínu, byť se setkala docela i s odporem těch států v okolí, kterou začali hned prosazovat a vměšovat se do záležitostí těch okolních států (i bez jejich souhlasu), protože je to pochopitelně i jejich záležitost. Proto bylo zcela OK provést v Mexiku převrat/revoluci a podpořit převrat na Havaji a pak ji anektovat. Oni můžou mít základny a vojáky po celém světě na všech kontinentech, ale nedej bože, když by se na mezinárodní politice mělo uskutečnit něco bez jejich souhlasu a akdby se nějaké státy chtěly na něčem dohodnout bez nich…

Avatar uživatele
aliendrone

Gus_Fring>>> Ale vždyť ti nebráním se nechat nalejt a jít bojovat za svobodu ukrajinských oligarchů. Jen to dělej ZA SVOJE. ;) :D :D
BTW – Kde jsi byl a pindal, když USA napadly a obsadily ZCELA BEZDŮVODNĚ Irák? (2.válka v zálivu) :D :D :D

Avatar uživatele
Disraeli

Když už jsi tady: Máš privátní účet, ty jelito, ;) já ti na zprávu neodpovím, respektive nemůžu. :D

Nový příspěvek