jachym10

Poradíte podobné příslovi ve významu – sám sobě škodit?

Přísloví – sám sobě škodit

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaké rčení, idiom, rčení či něco podobného vyjadřující, že sám sebe vystavuji do rizika, riskuji, popřípadě si tvořím překážky, házím si klacky pod nohy. Dá se to vyjádřit i jiným výrazem?

Nejlepší odpověď
annas

Vkládám odkaz,. Vyberte si přísloví, která odpovídají vašemu požadavku.

https://cs.wi­kiquote.org/wi­ki/%C4%8Cesk%C3%A1_p%C5­%99%C3%ADslov%C3%AD

Další odpovědi
Kepler

Třeba: kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Ale neplatí to vždycky. Pro ty, co se nestihli nalodit na Titanik, to bylo hotové terno.

ivzez

Co znamená »sám sebe vystavovat do rizika«?

Dá se to vyjádřit různými výrazy,
ale začněte tím, že výchozí výraz bude správně.
(Potom jistě něco najde i Google.)

dudu

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!

Roman71

Například: Řezat si větev pod zadkem :)
..nebo modifikace: Tak dlouho chodil se džbánem pro vodu, až jednou přinesl pivo!

Drap

Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí.

Rokio

Za dobrotu na žebrotu./Za dobrý skutek po zásluze potrestán.
Jak si usteleš, tak si také lehneš.
Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.

jachym10

Nemyslel jsem přímo ve významu, že někdo chodí pozdě. Spíše jako: tímto si kopu svůj vlastní hrob