Lounicka23

Připouští NOZ obecnou odpovědnost za škodu?

Resp. zda neexistuje pouze „jeden“ druh odpovědnosti za škodu, který je ve všech jeho podobách pokryt soukromým právem

Odpovědi
ivzez

» zda neexistuje pouze „jeden“ druh odpovědnosti za škodu, který je ve všech jeho podobách pokryt soukromým právem«

Mohla byste upřesnit, co přesně tím míníte?

Obecná úprava odpovědnosti za škodu se uplatní tam, kde buď občanský zákoník sám nebo jiný zvláštní předpis neobsahuje speciální úpravu zvláštních případů odpovědnosti za škodu.