PetrXY

Připadává vám normální, že se tu lidé ptají na svoje zdravotní problémy místo toho aby šli k lékaři?

Nejlepší odpověď
kubik!

Normální mi to celkem přijde, ale záleží na tom, na co se zrovna ptá… Pokud je to dotaz typu spadl jsem a trčí mi kost z nohy, co mám dělat? To samozřejmě normální není…

Ale pokud se ozve někdo s otázkou, bolí mě břicho co by to mohlo být už se dá chápat… Samozřejmostí je si dojít k lékaři… Z logického hlediska, ale lékař ne vždy dokáže určit správnou příčinu problému, takže se člověk snaží zjistit, jaké by mohly být alternativy pro důvod jeho trápení… Popř. je pak konzultovat s lékařem, ne každý lékař bude nadšený, že mu fušujete do řemesla, ale některý vysvětlí, proč není možné, že by jste tímto trpěli anebo udělá příslušné testy…

Já sama lidi, kteří se ptají chápu… Sama v české zdravotnictví už moc důvěry nechovám… Jelikož jsem díky němu neslyšela 3 měsíce na jedno ucho… Nedokázali totiž diagnostikovat obyčejný zánět v uchu… A ne že bych jim nedala dost příležitostí… Hned na počátku, kdy jsem pociťovala bolest v uchu jsem vyhledala ušního, který mi řekl, že to nic není. To se opakovalo ještě 2×. Při čtvrté návštěvě kde mi napsali kapky jsem z lejstra co jsem dostala vyčetla, ani mi to neřekli, napsali, že mám odeznívající zánět (tělo si s ním poradilo samo)… A to vše během jednoho jediného měsíce, další dva měsíce trvalo, než se mi sluch vrátil do normálu…

A to ani nemluvím o tom, že mi nepřišli na to, že mám zlomenou ruku v lokti… Musela jsem k jinému lékaři, který na to přišel…

Další odpovědi
iceT

Nepřipadá,stejně jako tucty jiných otázek ohledně problémů ve škole,s kamará­dy,s láskou…

mosoj

Normální to není, ale nutí je k tomu zdravotní systém. Bohužel, bude už jenom hůř, ale zase jak pro koho.

Funna

nepřipadá…vím, že tady se fundované odpovědi na otázku „co mi je, když…“ stejně nedočkám, takže proč se zbytečné ptát…
a mě teda žádný zdravotní systém nenutí k tomu, abych nešla ke své obvoďačce, když mám nějaký zdravotní problém…
Doplňuji:
kubík…to, že máš smůlu na doktory (proboha ke to žiješ, že tam máte takové amatéry) neznamená, že jsou takový všichni (zánět v uchu pozná i obvoďák, natož specialista z ORL a pokud máš něco zlomeného, z rentgenu to poznáš i ty!)…ale i ostatní profese (ne jen doktora) musíš chvilku hledat, než narazíš na toho nejlepšího fachmana…

ivzez

Ne.