Filip84

Připadá vám údajně nejstarší doložený vtip na světě legrační?

Tři mniši se rozhodli, že odejdou do opuštěné jeskyně, aby před Bohem učinili pokání ze svých hříchů. Celý rok spolu nepromluvili. Potom jeden z nich řekl druhému: „Máme se dobře." Poté opět celý rok mlčeli. „Máš pravdu," odvětil druhý. Uběhl další rok, načež třetí mnich vyskočil a rozzlobeně vykřikl: „Pokud mi nedopřejete trochu klidu, odejdu!"

Údajně tento vtip pochází z roku cca 1000, zapsán byl ve staré irštině a je uložen v Britské knihovně.

Má dnešnímu člověku co říci, připadá vám, jakkoli, směšný?

Abychom mohli porovnat případné generační rozdíly, zdvořile žádám, uvádějte u odpovědi svůj věk, a jestliže nechcete, ať už je důvod jakýkoli, tak alespoň přibližně, např. „20 – 25“, „60 – 70“, atp.

https://www.do­tyk.cz/magazin/nej­starsi-vtip-na-svete-21000728.html

Nejlepší odpověď
Rocker

Ano a rozumím mu.

Zasmál jsem se,takže vtipný jistě je.
48 a 11 měsíců😃

Další odpovědi
Drap

Ano a rozumím mu.

Nevím zda směšné, ale zábavné jistě. 15 – 80

led

Jiná odpověď.

I … MMMDCCLVI

quentos

Ano a rozumím mu.

Pobavil, krásná nadsázka.

Dvorní šašek

Nevím, nerozumím mu.

Přiznám se, že si nejsem jistý, byť jsem se pousmál. 20 – 30

Kazatel

Nevím, nerozumím mu.

Asi stejně vtipné jako 《šli dva a prostřední spadl》

Lgee

Nevím, nerozumím mu.

dubraro

Ano a rozumím mu.

60+.

paul1

Ano a rozumím mu.

Rozumím mu, 82+.

GM

Ano a rozumím mu.

64.

jirka F

Nevím, nerozumím mu.

čerstvých 24 let.

Rokio

Ano a rozumím mu.

Alespoň trochu mi tento vtip přijde vtipný.

Je mi 26 let.

Roman71

Ano a rozumím mu.

Ono je vtipný už jen zúůsob, jakým se rozhodli „činit pokání“
..na třetího mnicha to evidentně nemělo vůbec žádný vliv :D

Kelt

Jiná odpověď.

Rozumím, i když jsem slyšel podobnou verzi na toto téma. Ale zaujala mne jiná věc. Tady se píše, že je to nejstarší vtip. Ale ve filmu Jméno růže se mluví o knize humoru, kterou údajně napsal Aristoteles, takže humor a vtipy by měly být ještě starší, pokud je to založeno na pravdě.

Filip84

Kelt: tohle je uložené v Britské knihovně, ve staré irštině, a v rukopisu, který je z rukopisu z roku +/- 1000. Všecky antické spisy jsou v opisech, a třeba Caesarovy Zápisky z války galské máme až ze 7. století. Možná proto. 🙂