annas

Přikláníte se k tvrzení, že dokud budou sportovci lépe placení než učitelé a vychovatelé, nebude dobře na Zemi?

Doplňuji:
Proč? Dopište ke své odpovědi důvod.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
ten který je

jiná odpověď

Doplňuji:
Toto tvrzení neznám,ale větší finanční ohodnocení by si zasloužil rozhodně kvalitní učitel než nějací čutálisté,kteří v přítomnosti kněžek lásky demolují hotelový pokoj,namol opilí a myslící že jim patří celý svět.

Další odpovědi
anonym

Ano

Doplňuji:
Nechápu,proč ,třeba fotbalista, má mít za svůj výkon více(x násobně) peněz než třeba lékař,který zachraňuje životy,hasič,který nasazuje svůj život při odvrácení katastrof.O u­čitelích bych tak trošku pomlčel,vždyť za komunistů byla jejich práce posláním a dnes honba za penězi.

fcoop

jiná odpověď

Klasické směšování hrušek s jablky.To spolu vůbec nesouvisí.
Učitelé určitě nejsou dobře placeni,ale kdo je – v tomto státě?
Nemá smysl,už ne,meditovat a hořekovat nad stavem věcí.Kdy každý nenažraný grázl se všem směje do obličejů.Nejsmut­nější je na tom to,že jsme si je zvolili sami.

Jak řekl „klasik“ :„Každý národ má takovou vládu,jakou si zaslouží“.

Grázlové byli,jsou,budou.Je to přirozený lidský rys.Jen se musí chtít chytit,alespoň ty nejdravější pod krčkem.Jenže to není jednoduché.Je to tak trochu podle dotazu:„Kdo hlídá hlídače“?

quentos

Ano

to je jednoduché, za takovýchto podmínek bude za chvíli každej blbec radši sportovat, naopak kvalitní učitelé a vychovatelé nebudou motivováni, v důsledku toho bude mladá generace růst jak dříví v lese a bude to taky podle toho vypadat.

redy

jiná odpověď

Nemá to spolu nic společného.

nikeroska

Ne

Až budou poslanci a senátoři (cca. 100.000,–/měsíčně) a všichni ti na hoře, placení jako obyčejní dělníci (cca 8.000,–/měsíčně), tak potom bude dobře na zemi… Nevím co Vám sportovci udělali!!! Sportovci dostávají peníze od sponzorů, kteří si ty peníze stejně musí nějak vydělat, a z těch peněz co dostanou si musí platit trenéry, nájem haly, prostorů kde trénujou, cesty na turnaje atd… a taky jim toho moc nezbyde (myslím to na sportovce v naší republice, nepočítám fotbalisty a hokejsty )

Drap

jiná odpověď

Takto jsem to ještě neslyšel. Faktem je že příjmy sportovců jsou nehorázné ve srovnání snad s každým jiným povoláním. Chápu že mají třeba talent, že dostali něco více do vínku než ostatní. Podobné to je třeba u mladých hudebníků a přitom jejich příjmy jsou nehorázné.
Školství je kapitola sama pro sebe. Posledních dvacet ministrů školství pracovalo bez jakékoli solidní koncepce, a každý soudný vidí jak to vypadá. Tato situace se bude i nadále zhoršovat pokud se splní záměry, jako zrušení všech zvláštních a speciálních škol, dětských domovů , rušení malých škol a podobně.
Souhlasím plně s tím, že učitelé nejsou dobře ohodnoceni. Na druhé straně těch poctivých, náročných a potřebných povolání je u nás podprůměrně ohodnocena většina.

annas

Znám sportovce, kteří chodili na SŠ, nesložili maturitní zkoušku, vystupovali arogantně – primadony,, úlevy atd. Jeden z nich, dnes hraje fotbal za Švédsko, nesložil ani ve třech termínech maturitu. Učiteli na argument – můžeš si zlomit nohu apod. – odpověděl: „To nevadí, budu mít víc peněz než bude činit váš důchod.“ Má pravdu …

Samozřejmě že nejsou všichni stejní.