Savier

Přijímá bůh do nebe i nevěřící lidi?

Mám strach, že když nezačnu věřit, tak mě nepřijme.

Úprava: Chápu, že na tuto otázku nelze stoprocentně odpovědět, ale jak se na nevěřící tváří například Bible? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Nemáš se čeho bát. Křesťanem se můžeš stát v kterémkoli věku a pokud povedeš řádný život a bude se řídit desaterem určitě tě příjme.
p.s. Bůh má ateisty rád, protože ho neotravují prkotinama.

Další odpovědi
Kelt

Ujasni si pojmy. Bůh není personalista podniku , kde se přijímají uchazeči, kteří mají nějakou požadovanou kvalifikaci.
Víra je dar, není to memorování básničky.
A když máš strach, tak věříš a někdy to stačí.

Před nebeskou branou se setkají dva – řidič autobusu a farář. Svatý Petr volá řidiče, ale farář se tlačí dopředu s tím, že on má největší právo jít do nebe. „Jsem přece služebník Boží. Co udělal on, neznaboh.?“ A svatý Petr odpoví. " Když jsi kázal mši, tak všichni spali, ale když on jel přes zatáčku, tak se všichni modlili".

cochee

Děkuji, nemám zájem.

Samtibalfars

Bůh nás stvořil k obrazu svému a když by nás chtěl mít bez neřesti a věřící byly bychom tak všichni.

Jsme jaké nás Bůh chtěl mít.

zjentek

Kdo nevěří, je oprávněn vědět a představovat si víc. Kde je vedle toho nějaké konkrétní nebe 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Kelte, víra je dar? A podle jakých měřítek?

Mesiáš

Smrt je iluze vše je v pohybu a pokud se máme dobře jsme v ráji a když se máme zle jsme v pekle, vše je založené na sdílení subjektivita je iluze.

paul1

Neposuzuje se podle víry, ale podle činů.

drax.davari

Jan 9:31 prohlašuje: “Víme přece, že Bůh hříšníky neslyší; ale kdo by Boha ctil a konal jeho vůli, toho slyší.”. Také bylo řečeno že, “jediná prosba hříšníka, kterou Bůh slyší, je prosba za spasení”. A tak někteří věří, že Bůh neslyší a/anebo nikdy neodpoví na modlitby modlitebníků z řady nevěřích. V kontextu však, Jan 9:31 říká že Bůh nebude dělat zázraky skrze nevěřícího. 1 Janova 5:14–15 nám praví, že Bůh odpovídá na modlitby podle toho, jestli jsou v souladu s Jeho vůlí. Možná že tento princip se vztahuje na nevěřící. Jestli nevěřící žádá něco od Boha v souladu s Jeho vůlí, nic Boha nezastaví odpovědět na takovou modlitbu–podle Jeho vůle.

Filip84

Jasné, vysvětlíme:

Bybel je jeden z pramenů víry, jo, jeden. Druhým, naprosto rovnocenným, je tzv. Tradice, s velkým T. Ano, náhled na Tradici se liší podle denominace, protestanté jí (prakticky) nemají.

Pokud Tě, tedy, zajímá, jak se na to dívají protestanté: obrať se na příslušnou denominaci, je jich tolik, že vysvětlovat to je poněkud nemožné.

Tradiční denominace se shodují, že Extra Ecclesiam nulla salus, liší se v náhledu na to, kdo je a kdo není členem Církve (s velkým C, jedné, obecné, apoštolské Církve Kristovy; na denominaci nezáleží).

Samotný akt víry není ku spáse nutný (arciť „bez víry se nelze líbit bohu“), ovšem je otázkou, jak potom takové spasení bude vypadat. Jo, to už se denominace od denominace neshodují: katholicismus má očistec, orthodoxie předpeklí, pán si může vybrat!

Spíš je otázkou jiná věc: jestliže nevěříš, pak Ti může být jakákoli domněnka, jako bůh, nebo nebe, úplně u řiti, ne? 🤷🏽‍♀️😃 A jestliže věříš, pak tuto otázku nemusíš pokládat, ne? 🤷🏽‍♀️😃

Rokio

Podle křesťanů se do nebe dostane křesťan a ještě musí splnit další podmínky. Podle Bible asi platí to samé. Podle Boha to není jednoznačné. To se dozví každý člověk, až zemře.

Jinak víra bez skutků je mrtvá. Důležité je také být dobrým člověkem, dodržovat desatero a nezemřít ve smrtelném hříchu.

Roman71

Odpověď Bible je jasná: Nevěřící lidé do nebe nejdou a také ani zdaleka ne všichni věřící. Křesťanů (podle knihy Zjevení 7. a 14.kapitoly) jde do nebe jen omezený počet a ti jsou voleni Bohem. Budou podle Bible tvořit nebeskou vládu nad Zemí, kde bude žít nespočetná většina, včetně dalších vzkříšených lidí.

Pokud budete chtít znát konkrétní verše, rád se o ně podělím v soukromé zprávě.

vac2022

Ahoj,

jen tak pro pobavení tohle je starší video (pro mírně pokročilé angličtináře) o tom jak by to mohlo být v den posledního soudu. U posledního sou­du

Tady je odpověď na tvou otázku od znalců:
https://www.vi­ra.cz/texty/o­tazky-a-odpovedi/spasa-pro-nekrestany

https://www.vi­ra.cz/otazky/jsem-neverici-takze-se-pry-do-nebe-nedostanu.html

https://www.vi­ra.cz/otazky/mam-problem-uverit-v-bozstvi-jezise-krista.html

https://catho­lica.cz/?id=3808
(životopis sv. Augustina)

Snad to pomůže!

Filip84

cochee: Já taky nemám! 😅