Kamínek

Přijetí bez přijímacích zkoušek?

Dobrý den,
Pamatuju si, že se dříve říkalo, že za samé jedničky v pololetí v deváté třídě Vás automaticky vezmou třeba na nějaké gymnázium nebo střední školu. Asi ale typuji, že to takhle opravdu nefunguje, jen mě zajímá, kdyby náhodou.

Nejlepší odpověď
annas

Možná ano. Ale v minulosti záviselo to i na počtu přihlášených žáků, ale počítal se i výsledek z 8. třídy.

čtěte uvedenou informaci na rozdíl od pochybností.

https://infoab­solvent.cz/Ra­dy/Clanek/7-0-03/Obory-s-talentovou-zkouskou

"U 4letých oborů letos, tedy na jaře 2021, to bude trochu jinak.

V letošních přijímačkách do 4letých maturitních oborů může řediteli školy rozhodnout, zda

  1. jednotnou zkoušku využije
  2. nebo ji nahradí školní zkouškou.
  3. Školní zkouška může probíhat distančně.
  4. Přijímací zkoušky se vůbec nemusejí konat v případě, kdy škola obdrží počet přihlášek ke studiu do konkrétního oboru nepřevyšující plánovaný počet přijímaných.

Pak může ředitel školy rozhodnout, zda přijímací zkoušky uplatní nebo se vůbec konat nebudou a o přijetí se bude rozhodovat na základě jiných kritérií. Tuto možnost si však škola musí vyhradit v kritériích pro přijetí, která budou dostupná na webu školy do 31. ledna.

Rozhodnutí o nekonání přijímaček se dozvíš ze školního webu nejpozději 8. března."

Další odpovědi
anonym

No, přijímací zkoušky se zřejmě dělat budou i v koronavirové době, i když nedávno se spekulovalo o tom, zda budou online, ale jistotu v tomto tvrzení rozhodně nezaručuju.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.