Lgee

Přijde vám internet svobodný?

Samozřejmě každý provozovatel webu si může dělat co uzná za vhodné, ale určitě se shodneme ze mezinárodní instituce jako evropská bolševická unie do toho nemá co mluvit, každý stát ať si taktéž dělá co chce. Jak se citite na internetu svobodně v porovnání s rokem 2015 například?

Nejlepší odpověď
Funna

asi nejsem ten správný prototyp uživatele netu, zprávy ani weby s diskuzemi nečtu, takže mezi letoškem a 2015 nevidím žádný rozdíl…
ale souhlasím s narážkou na diktát z Bruselu…

Další odpovědi
Ametyst

Na rozdíl od veřejnoprávních a jiných masmédií se na internetu dají najít informace bez propagandy a aktivistů.

Kepler

Internet není svobodný a nikdy svobodný ani nebude. Není možné aby se netem šířily desinformace, podvody, projevy nenávisti a intolerance nebo dokonce zlovolné ideologie. Ve vyspělých zemích je ještě net relativně svobodný ve srovnání s takovou Čínou, KLDR nebo Kubou.

ivzez

Což o to, internet svobodný je.

Horší je to se svobodou provozovatelů různých webů
a se svobodou uživatelů internetu.

anonym

Jak kde. Co svobodně můžete provozovat v jedné zemi to jiná země (třeba Čína) z ideových či jiných důvodů bude cenzurovat/omezovat či zcela blokovat přístup. Jsou ale části internetu, resp. komunikační protokoly které díky anonymizaci svobodný internet stále ještě umožňují, například sítě založené na Onion Routing protokolu mnohonásobného šifrování skládaného do sebe při průchodu velkým počtem náhodně volených zprostředkovatelů výměny dat. Anonymizační protokoly a šifrování obecně zajistí, že na internetu vždy bude existovat nějaký svobodný prostor ale z praktických důvodů (nižší přenosové rychlosti) jej nikdy nebude používat většina uživatelů. Neautorizované šifrování navíc mohou v budoucnu některé země postavit mimo zákon, když už se v tomto smyslu vyjádřil i D.Trump pak toho zřejmě bude potenciálně schopen kdokoliv z představitelů zemí demokratického bloku, o totalitních režimech ani nemluvě, tam by obecný zákaz šifrování mohl příjít naprosto reálně, možnost šifrování by byla dostupná jen firmám a to pouze za splnění předpokladu že vláda bude mít do systému otevřená zadní vrátka a bude znát šifrovací klíče.

Funna

Keplere, nebuď naivní…desinformace a podvody se šíří vesele..a projevy nenávisti? co to je projev nenávisti?..je to když napíšu, že většina Rómů nechce pracovat a žije z našich příspěvků anebo, že za komunistů nebyli smradlaví bezdomovci?…je to navádění k nenávisti a intolerance, nebo konstatování holého faktu, který si sice šichni myslí, ale jakmile ho někdo napíše veřejně, je pranýřován a poslouchá něco o lidských právech…a co naše práva?..práva slušného občana, který plat na nepřizpůsobivé a čuchá bezďáky v MHD?…
tak co…šířím teď ideologii, nebo se jen bráním?

Lgee

On je problém s těmi podvody a deziinformacemi, protože to je prakticky nemožné s současnou technologii až budou PC myslet jako lide za 30–40 let tak to asi vymizí.. Ale před 5 lety se ještě spamovalo masivně to ustalo s vyšším výkonem ale nic kromě spamu a rozpoznávání pornografie a podobných ptakovin které musí mít miliony příkladu a stejně nejsou 100% neřeší.

Lgee

Kepler – a ono se něco z toho nešíří? Šíři se úplně všechno co si vypsal fake news, podvody akorát s timi nenávistnimi projevy to bude jiné, protože to se dá snadno detekovat pomocí klíčových slov