Avatar uživatele
(O_o)

Přijde mi že téměř každý úspěšný človek je žid. Co vy na to máte stejný postřeh?

NA ZACATEK NIKOHO MYM DOTAZEM NECHCI NASTVAT TO AT HO RADŠI SMAZOU. Nedavno jsem se dival na velmi uspesneho stvoritele hry Minecraft a zdalo se mi ze se oblika prevazne do cerneho a s kloboukem tak ci rikam ze byt zidem je zakladni predpoklad pro uspech.

Myslite si totez?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3527 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

NE

Ani bych neřekla, že téměř každý úspěšný člověk je Žid, ale byli a jsou dobří obchodníci, ekonomové, podnikatelé.
"Nejlépe se Židům dařilo v obchodu. Hledali nový a volný prostor k expanzi, a mimoděk tím často vytvořili trhy pro zcela nové produkty a služby. Vynalezli nové maloobchodní instituce, od obchodních domů po prodejní sklady.

V 19. století se stal nejrychleji rostoucím ekonomickým odvětvím průmysl služeb, který zahrnoval také informační a zábavní aktivity, v nichž Židé vynikali zcela mimořádně – od nakladatelského průmyslu přes kabarety a od filmového průmyslu až po komerční sporty. Nepoměrně vysoký úspěch slavili i ve vzdělanostních oborech – medicíně, právu a bankovnictví –, které jsou pro moderní kapitalistickou společnost zcela klíčové."

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/proc-jsou-zide-tak-uspesni-d01-/zpr_archiv.as­px?c=A100430_113547_ka­varna_chu

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

NE

nesnáším tyhle generalizace. To je jako jmenovat pár vynálezců, malířů a spisovatelů a říct, že skoro každý úspěšný člověk je muž.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit


Avatar uživatele
marvin777

ANO

Doplňuji:
Myslím si, že u Židů je tato schopnost daná historickým kontextem. Po mnoho staletí museli nacházet nové a nové cesty, jak přežít. Ve středověku Židé prakticky nemohli vykonávat jiná povolání než obchod, proto měli i svá ghetta, aby byli i teritoriálně odděleni. Protože je okolnosti nutily hledat nová řešení, mají určité předpoklady být úspěšnější než jiní. Ale to neznamená, že by to platilo paušálně pro všechny.

Upravil/a: marvin777

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mortin

NE

Doplňuji:
Nepříjde mi že skoro každý slavný člověk by byl žid ..

Upravil/a: Mortin

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jjj123456789

ANO

Třeba Hitler.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
STUDENTKAEVA

NE

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

NE

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

jjj123456789 – teď nevím jestli žertujete, nebo naopak víte, že Hitler byl taky Žid.
Tedy ne čistokrevný. Prokázaly to genetické testy žijících Hitlerových příbuzných.
Krom toho existuje i důvodné podezření, že i přímo jeho děda byl Žid.

před 1996 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek