maruš

Přihazování na Aukru.

Je možné,aby ten,kdo na Aukru prodává,sám přihazoval a tak vyšrouboval cenu výš?To mi přijde nemorální.

Nejlepší odpověď
anonym

je to mozne, musi k tomu mit druhy (i treti, ctvrty) ucet … pokud mate podezreni ze neco takoveho dela admini to mohou proverit (podle shodne ip adresy, cookies prohlizeci, nebo jednoduse podle toho ze uvedeny ucet uz k podobne akci pouzil drive.

// ale presto, i kdyby se dopustil takoveho prihozu proti pravidlum, muze to byt prakticky neodhalitelne – staci jen aby se nedopustil nektere z vyse uvedenych chyb.
Doplňuji:
abyste ziskal jine ip staci cotiz i jedine pc jedine pripojeni a prohlizec Tor Browser – neni urceny da pravidelne prohlizeni internetu, je totiz hodne pomaly, ale pokazde jej spustite vystupuje pod jinou ip a dusledne promazava cookies, teoreticky by na to tedy bohate stacil. Tezko se to vystopovava, aukro nastesti registraci uctu podminuje potvrzenim fyzicke postovni adresy, i podle tohoto atributu lze dohledat falesne prihazovace (stejna obec, stejna ulice …).

Další odpovědi
9 řemesel

Znám rodinu s 5 PC, takže jiné IP a pěkně to šponují při svém prodeji.A ještě se d*******é chlubí.Sám tam nakupuji často,a jsem spokojen.

straširybka

george, máš pravdu o těch jiných účtech, ale taky jsem si všimla, že to jde pod jeho přezdívkou. viděla jsem to u více věcí a není jim to blbý…možná že ted už to nejde, ale dřív jo, já to jdu vyzkoušet a napíšu sem.

no, tak ted už to nejde, ale šlo to. vím, že to lidi používali, když se jim zdálo, že ta věc se prodá za málo, tak tam na poslední chvíli přihodili hodně a bylo to jako jejich a prodávali znova …

Miroslavst

V Podmínkách aukra je uvedeno, že každý může mít kolik chce účtů, nesmí však tyto účty používat pro vlastní příhozy.
To mi příjde jako nešťastné řešení, jelikož pokud si člověk při podezření stěžuje, málokdy se to prokáže a věc se přejde. Na aukru se tomu říká bratříčkování.
Osobně bych to udělal tak, že jedno jméno a příjmení, jeden email, jedna adresa=jeden účet a hotovo.
Ale i tak by se našli vykukové, co to zneužijí. stačí k tomu kamarád, který vám přihodí.
Také mi to vadí, ale nic s tím nenadělám.

ReHu

Z toho důvodu na Aukru již kupuji málo.