pepe88

Přidávají se do piva konzervanty?

(Ečka)

Odpovědi
mosoj

Dnes se většina piv filtruje a pasterizuje, proto ta delší doba spotřeby !!!
Pokud se nepasterizovalo doba spotřeby piva byla v řádu dnů .
Žádný konzervant se nepřidává.
Obchodníci žádají delší skladovatelnost.

anonym

CO2 je konzervant a používá se při plnění

gecco

Pokud vím, pak do běžných piv (hodných toho označení) ne…
😉

lexx

určitě, za totáče měla lahvová desína trvanlivost tak týden, dneska běžně dva-tři měsíce, to přece bez chemie není možný

jáára

Některé pivovary používají Tetrahop. Jakýsi zlepšovatel pěny. Jinak nevím

Pivní maniak

Pepe88, máš-li na mysli těmi „Ečky“ látky označované v rozmezí E200 – E299 (zdaleka ne včechna „Ečka“ jsou konzervanty), tedy, to je implikace, ne ekvivalence, tak pozor.

Do piva se samozřejmě nepřidávají. Sudy bývají většinou tlakovány oxidem uhličitým, ale bez toho by jsi pivo určitě vůbec nepil, protože by bylo do pár hodin nepoživatelné.

Důkaz je prostý – (bavíme-li se o potravinách a pivo je potravina, bavme se raději o antioxidantech než o konzervantech). K čemu by byl takový antioxidant v pivu dobrý? Antioxidant je jako (naprosto přirozená a v přírodě běžná látka) látka určená k, laiksky řečeno, tomu, aby zoxidovala dříve a tedy zabránila po nějakou dobu oxidaci produktu jehož je součástí (např. másla – to by se bez těchto látek zkazilo téměř okamžitě). Co děláš s pivem když ho otevřeš a pustíš k němu kyslík? Řekl bych, že ho vypiješ dříve než zvětrá (vyprchá oxid uhličitý) – a k čemu by tedy byl dobrý antioxidant, když pivo po 15 minutách po nalití není dobré ani na zalévání květin?